Silvestr v Pardubickém kraji pohledem Policie ČR

KRAJ – V oznámeních na linku 158 se opakovalo rušení nočního klidu buď pyrotechnikou nebo hlučnými občany, oznámení o fyzickém napadení, která několikrát skončila tak, že se na místě nenacházel ani oznamovatel ani poškozený, některá oznámení policisté evidují jako přestupky proti občanskému soužití.

Zaznamenali jsme i několik drobných požárů převážně od pyrotechniky, které si vyřešili ve své kompetenci hasiči. Přijali jsme i čtyři oznámení o pohřešování, která ale byla za malou chvíli vyřešena.

Během Silvestra, když vezmu čas služby operačních důstojníků od 7:30 do 7.30 jsme evidovali 9 dopravních nehod, z toho 7 jich bylo do půlnoci. Nehoda s nejvážnějšími následky byl cyklista, což jsem posílala včera do mailu.

Porovnání volání na linku 158 za poslední tři roky a na Silvestra má klesající tendenci – rok 2020 – 209, 2021 – 178 , 2022 – 173 . Z těchto volání operační důstojníci do systému zaevidovali oznámení v počtu 2020 – 150 , 2021 – 142, 2022 – 113. Rozdíl v číslech volání na 158 a evidence do systému je v tom, že např. k jedné události (nehoda, požár túje na sídlišti, apod.) volá více lidí nebo někdo jen zavolá a chce se na něco zeptat, někdy na Silvestra i popřát či poděkovat.

Suma sumárum co do počtu událostí letošní Silvestr zdaleka nepřekonal některé víkendové dny, resp. noci během roku.

Autor: mjr. Ing. Markéta JANOVSKÁ – tisková mluvčí krajského ředitelství, vedoucí OTP
Zdroj a ilustrační foto: Policie ČR