Závěr roku klidný, na Nový rok hned dvě rvačky

Pardubice – Noc z posledního prosince roku 2022 na první leden roku 2023 v Pardubicích byla z pohledu strážníků klidná. Jako vždy o této noci hrozí zejména excesy spojené s nadměrnou konzumací alkoholu, ale tentokrát se celá noční směna obešla bez převozu opilce na záchytnou stanici.

Strážníci v Pardubicích ještě před půlnocí také vyjeli ke dvěma případům lidí pod vlivem alkoholu. V obou případech šlo o osoby bez domova, kdy se jeden muž usídlil za dveřmi do bytového domu a druhý se uložil pod lavičku na třídě Míru. V obou případech šlo o následky nadměrné konzumace tvrdého alkoholu a oběma mužům bylo doporučeno vyhledat jiné místo k odpočinku.

Deset minut před půlnocí přijala městská policie poslední dvě oznámení – stížnost na odpalování pyrotechniky a souběžně i stížnost na špatně zaparkované vozidlo. Tím se rok 2022 pro strážníky v Pardubicích uzavřel na počtu 62584 odbavených událostí.

Strážníci v průběhu noci poskytli ještě například asistenci dvěma seniorům se zdravotními problémy, nebo pomohli dohasit zbytky ohňostroje. Ve čtyři hodiny ráno pak hlídka na třídě Míru zastavila dvojici mužů, která spěšně odcházela z místa ohlášené rvačky v nedalekém baru. Po této potyčce zůstal na zemi ležet jeden zraněný muž. Jeden ze zastavených mužů měl na sobě tričko se skvrnami od krve. Strážníci proto oba muže vrátili zpět a předali hlídkám Policie České republiky, která se případem nadále zabývá.

Chvíli poté opět na třídě Míru zabránila hlídka strážníků další počínající šarvátce, kdy se do sebe před barem chtěli pustit dva mladí muži. Oba byli zjevně pod vlivem alkoholu. Hlídka oba poučila o tom, že spor mají případně projednat za střízlivého stavu. Tuto radu si ani jeden z nich k srdci nevzal a sotva se strážníci z místa vzdálili, začal jeden z mužů opět provokovat. Došlo tedy na druhé a důrazné vysvětlování. Tentokrát byli oba muži poučeni, že existují pouze dvě další možnosti řešení a ty se jmenují okamžité zklidnění nebo odjezd na záchytku. Tomuto poučení již oba soupeři porozuměli správně a tím se první směna roku 2023 dočkala i svého zakončení.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice