Série vloupaček do aut na Chrudimsku objasněna…

CHRUDIMSKO – Jeden z podezřelých skončil ve vazbě. V průběhu druhé poloviny tohoto měsíce jsme na Chrudimsku zaznamenali nárůst případů vloupání do osobních motorových vozidel. Tomu je nyní konec. Devět případů vloupaček do osobních vozidel a jeden případ vloupání do nákladního vozu máme objasněno. Také se nám podařilo objasnit odcizení dvou osobních vozů, kdy jeden z nich řídil i přes zákaz mladší z podezřelých. A v neposlední řadě jsme objasnili i případy vloupání do zahradního domku, kde majiteli zmizelo pánské horské jízdní kolo, a vloupání do dílny, kde zmizely pilka na železo a dřevěný lustr.

Hlavními podezřelými jsou dva muži ve věku 32 a 35 let, kteří tuto nezákonnou činnost podnikali společně na území našeho Chrudimského okresu. Proti oběma jsme v současné době zahájili trestní stíhání pro podezření z přečinů krádeže, poškození cizí věci, neoprávněného užívání cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Mladší z mužů je navíc podezřelý i ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Scénáře byly téměř totožné, rozbít okénko a vzít co se dá. Majitelům z aut mizely například: dámská kabelka, pánská peněženka, oblečení, fotoaparát, sportovní taška, finanční hotovost, leštička karosérií, spacák, dvaceti litrový kanystr a další věci. V jednom případě se jednalo o krádež benzínu z palivové nádrže. Celkové škody ze všech uvedených případů činí téměř 90.000 korun.

Vzhledem k tomu, že u dvaatřicetiletého muže byly obavy z pokračování trestné činnosti a z toho, že by se mohl skrývat před trestním stíháním, byl soudem akceptován návrh na vazbu. Druhý muž je stíhán na svobodě. Za uvedené jednání hrozí oběma podezřelým v případě usvědčení až pětiletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační Policie ČR