Drahomír Kadlec před startem šampionátu: Chceme fanoušky naladit od prvního utkání…

Česká hokejbalová reprezentace piluje formu na start mistrovství světa v hokejbale. Úvodní duel sehrají naši reprezentanti ve čtvrtek 1. června 2017, kdy od 18.00 hodin hostí Švýcarsko. Národní tým se již „ubytoval" v kabině A týmu hokejového Dynama, vyzkoušel si i povrch Tipsport areny na úterním tréninku. Celý tým již vyhlíží úvodní duel, jemuž bude předcházet slavnostní zahájení šampionátu o hodinu dříve.

Začíná nás dýchat mistrovství světa, už je to zkrátka tady. Přijeli jsme v úterý, ubytovali se na kraji Pardubic, nafasovali jsme týmové věci a potrénovali. V kabině je cítit, jak se všichni na světový šampionát těšíme," říká trenér české hokejbalové reprezentace Drahomír Kadlec.

Máte k dispozici kabinu A týmu Dynama. Jak se vám zamlouvá?

Domácí mužstvo by mělo mít nejlepší podmínky a jsem rád, že můžeme využít tyto nádherné prostory. Kluci mohou vidět, jak funguje profesionální organizace. Zázemí je parádní – užijeme si to se vším všudy!"

Co jste říkal hráčům, když přijeli do Tipsport areny?

Hovořili jsme o tom, co nás čeká, co nás nemine a na co musíme být připraveni. Všem jsme už od minulého mistrovství kladli na srdce, že nás čeká dvanáct dní tvrdé práce. Musíme se soustředit jen na šampionát, nic jiného okolo nás nesmí zajímat."

Jak se těšíte na atmosféru domácích utkání?

Moc! Vždycky je lepší pro všechny hrát před plným hledištěm. Jsem rád a doufám, že lidé si najdou cestu do Tipsport areny a budou nám v Pardubicích fandit. Hokejbal zde znají, mají jej rádi a věřím, že nás maximálně podpoří. Věřím, že si kluci užijí zápasy před pěti nebo šesti tisíci fanoušky."

První utkání čeká na českou reprezentace v tento čtvrtek proti Švýcarsku…

Čekají nás čtyři zápasy v základní skupině. Úspěch se vždy odvíjí od čtvrtfinálového duelu. Už tato střetnutí budou pro nás důležitou prověrkou, abychom zvládli klíčová utkání. Přijímáme roli favorita prvního zápasu, chceme naladit fanoušky vítězstvím, aby nám chodili pomáhat i v dalších zápasech."

Zdroj: Mistrovství světa v hokejbale 2017 #pardubice2017
Foto: ilustrační Mistrovství světa v hokejbale 2017 #pardubice2017