Seniorka vyrazila na houby, strážníci ji zachraňovali z příkopu

Pardubicko – Někdo do lesa chodí sbírat houby a hlídka strážníků pak neplánovaně sbírá ty, co vyrazili sbírat houby. Cestou do svěřeného úseku míjelo služební vozidlo pardubických strážníků příkop u silnice nedaleko Horního Jelení, ve kterém strážníci zahlédli ležet starší ženu.

Strážníci ihned zastavili a vydali se zjistit, co se přihodilo. Ukázalo se, že se žena spolu s přáteli vydala na houby. Pětaosmdesátiletá seniorka vyrazila vlastní cestou a po ztrátě rovnováhy upadla do příkopu, odkud už nebyla schopna se sama dostat. Strážníci ženě pomohli zpět na silnici a přitom také zjistili, že jde o diabetičku, u které se zřejmě dostavily lehké obtíže spojené s touto nemocí. Žena byla mírně zmatená a malátná. Hlídka proto na místo přivolala záchrannou službu, která ženu převezla do nemocnice.

Strážníci u ženy našli také klíče od vozidla zaparkovaného nedaleko. Za okno vozu proto umístili vzkaz, kde budou klíče k nalezení a kam se poděla jejich držitelka. Asi za hodinu poté se telefon ozval a hlídka mohla navrátit klíče od vozidla zpět příbuzným. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice