Sám na sebe upozornil. V domě našli pěstírnu

Chrudimsko – Když policisté v březnu vyjížděli na základě oznámení řešit přestupek proti občanskému soužití do rodinného domu na Chrudimsku, netušili, že toho bude k řešení víc.

Nejprve na místě zjistili, že zde mělo dojít ke slovnímu a fyzickému napadení mezi mužem a ženou. Později se ukázalo, že muž má v domě několik rostlin konopí. Od loňského dubna je měl pěstovat jak na zahradě, tak ve vnitřních prostorech za pomoci in-door techniky. Sedm kusů rostlin konopí již sklidil, usušil a částečně se svojí družkou zkonzumoval. Zbylou část usušené drogy a dalších 24 kusů rostlin konopí policisté na místě zajistili. Následně provedená expertíza potvrdila, že se jedná o rostliny obsahující psychotropní látku delta-9-THC. 

Čtyřiatřicetiletému muži ve zkráceném přípravném řízení policisté včera sdělili podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest až pět let vězení. Přestupek proti občanskému soužití policisté oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Autor: por. Mgr. Dita Holečková – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR