Rozhodnuto. Společný úklid proběhne u Jesenčanského potoka

Pardubice – Na začátku února spustila pardubická radnice anketu, v rámci níž měli Pardubáci navrhovat místa pro společný úklid k akci Ukliďme Česko. Nakonec zvítězila lokalita Jesenčanského potoka. Společný úklid proběhne v sobotu 6. dubna ráno.

"Přišla nám řada zajímavých tipů, ze kterých jsme nakonec vybrali místo, které se příliš často neuklízí a tím jsou břehy kolem Jesenčanského potoka," informovala o výběru lokality náměstkyně primátora zodpovědná za životní prostředí Jiřina Klčová a připojila pozvánku na úklid. "Touto cestou bych tak chtěla vyzvat spoluobčany, kterým není toto místo lhostejné, aby se k nám v sobotu šestého dubna připojili. Pytle a rukavice zajistíme," doplnila.

Sraz všech účastníků je plánován na 8:30 na mostku, kde se do zálivu vlévá Jesenčanský potok. Zájemci naleznou veškeré informace na webu akce Ukliďme Česko nebo na facebookové události (Ukliďme si město, kde žijeme).

Radnice uvítá, pokud spoluobčané založí i vlastní úklidové události. V tuto chvíli je jich na měsíc duben na webu Ukliďme Česko v okrese Pardubice naplánováno 42 s tím, že se jedná o úklidy organizované jedinci, obcemi nebo i základními a mateřskými školami. "Z čísla mám radost, ale věřím, že může být ještě vyšší. Věřím, že i naší magistrátní iniciativou můžeme spoluobčany motivovat k zapojení do úklidu," doplnila náměstkyně Klčová a dodala, že pokud lidé své úklidy na webu zaregistrují do 17. března, získají od platformy Ukliďme Česko pytle a rukavice.


O akci Ukliďme Česko

První uklízecí akce v rámci platformy Ukliďme Česko se uskutečnila v květnu 2014 a hned v září stejného roku obdržela platforma ekologického Oskara, a to když vyhrála soutěž Energy Globe Award. Každoročně se do akce zapojují po celé republice desetitisíce dobrovolníku. Cílem celé události je – jak už její název napovídá – uklidit černé skládky a nepořádek.

Autor:
Zdroj a foto: