Rock for People má hudební adventní kalendář; jako první zveřejnil Bring Me The Horizon…

Praha / Hradec Králové – Bring Me The Horizon, Tom Grennan a Pale Waves: To jsou první jména, která se během tří prosincových dní objevila v políčkách hudebního adventního kalendáře Rock for People, který festival nadělil všem fanouškům na svých stránkách www.rockforpeople.cz. Další čekají jako kousky čokolády v okénkách kalendáře, aby byly den po dni až do 24. prosince úderem půlnoci zveřejněny na line-upu jubilejního 25. ročníku festivalu. V kalendáři se skrývají jak zahraniční jména, tak i zástupci domácí scény, jména prověřená i objevy z klubové scény.

Hned 1. prosince tak našli fanoušci ve festivalovém kalendáři Bring Me The Horizon. „Kapelu jsem měl dlouho v hledáčku a přáli si ji i naši fanoušci," říká ředitel festivalu Michal Thomes k prvnímu oznámenému headlinerovi a dodává: „Jsem rád, že se nám právě Bring Me The Horizon, kteří si stejně jako naše dramaturgie ráda hraje se současnými hudebními styly a kontrasty, povedlo získat právě pro naši pětadvacátou sezónu." Vedle slavné britské kapely, která bude v příštím roce slavit 15 let na scéně, už svítí v políčkách kalendáře také dvě mladé naděje z britských ostrovů: Svérázný písničkář Tom Grennan a goth-popoví Pale Waves se zpěvačkou Heather Baron-Gracie.

Rock for People se bude konat na začátku prázdnin od 4. do 6. července na letišti v Hradci Králové a vystoupí na něm na sto kapel ze zahraničních i domácích kapel. Předprodej vstupenek probíhá v síti Goout. Aktuální cena vstupenek je od 1 490 Kč. Více informací na www.rockforpeople.cz .

Bring Me the Horizon z anglického Sheffieldu se dali dohromady v roce 2004 a stále jsou na vzestupu.
« z 3 »

Rock for People založili v Českém Brodě před čtvrtstoletím dva kamarádi, aby udělali festival zajímavých českých kapel pro přátele, sami s pár nadšenci stavěli i pódium z lešenářských trubek. Jak šel čas, stal se Rock for People festivalem s evropským a světovým renomé, vyznačujícím se objevnou dramaturgií, která si klade za cíl na královéhradeckém letišti představovat zajímavé, nadějné a neokoukané interprety, aniž by rezignovala na přítomnost prověřených velkých jmen historie i současnosti z české a světové hudební scény. Se základy pevně ukotvenými v rocku sleduje se zájmem nejrůznější stylové přesahy směrem k hardcoru, indie i elektronice.

Bring Me the Horizon z anglického Sheffieldu se dali dohromady v roce 2004 a stále jsou na vzestupu. Agresivní melancholici, co kašlou na tradice, oscilují mezi death/metal/melodic corem, elektrometalem, s přísadami popu, heavy rocku, punku, numetalu a emostylu. Neveselé vize podporují mohutnými kytarovými stěnami, které vás zavalí jako tsunami. Oliver Sykes a Lee Malia, ústřední autorský tandem, sází na melodické zpěvné refrény s texty drásajícími do hloubky a střídá tiché pasáže se Sykesovým řevem ve vypjatých okamžicích. Do Hradce Králové přivezou Bring Me the Horizon nové album Amo, které vydávají v lednu 2019.

Tom Grennan je mladý britský hudebník, kytarista a skladatel. Sympaťák s přelámanou čelistí a školou hraní po britských pubech je želízkem v ohni, jeho drnčivý, naléhavý hlas a inteligentní pop víří vody světového hudebního průmyslu od roku 2016. Mimo jiné se podílel na hitovce All Goes Wrong od Chase&Status.

Pale Waves jsou žhavý objev z Manchesteru, kteří by mohli být definicí pojmu goth pop. V čele ze zpěvačkou Heather Baron-Gracie zní možná, jakoby černí The Cure zpívali hlasem Taylor Swift a najdeme i spojitosti s tanečním soundem The 1975. Dvě mladé dámy a dva mladíci perfektně pasují do rámce smutných písniček, na které se vesele tancuje. První album My Mind Makes Noises vydali teprve letos a hned zabodovali nejen u fanoušků, ale i u britského hudebního magazínu NME, který je ocenil recenzí i titulní stranou.

Odkazy:
www.rockforpeople.cz
www.facebook.com/rockforpeople.czechrepublic/
twitter.com/rockforpeople
www.youtube.com/user/rockforpeopleTV/featured

Generální partner: Komerční banka
Za podpory: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Calendarium Regina, Hradec Králové