Chceme-li mít efektivní průmysl, nesmíme plýtvat prostředky. Krajští podnikatelé roku chtějí nakopnout české strojírenství…

Pardubice – Pardubická rodinná firma JHV-ENGINEERING se zabývá vývojem a výrobou automatizovaných výrobních a montážních linek. Po získání celostátního ocenění EY Technologický Podnikatel Roku a vytvoření prvního robotického baru v Evropě se zamysleli nad tím, jak vylepšit průmysl v Česku. Nyní spouští novou divizi zaměřenou na efektivitu automatizace.

Čím nižší je nezaměstnanost v Česku, tím větší ekonomický smysl dává automatizace výroby. Akutní nedostatek pracovních sil v českém strojírenství však omezuje nabídku: celkové kapacity strojírenských firem jsou v současné době naplněny na 92 procent, kapacity lidské dokonce až na 98 procent a tak řada firem není schopna přijmout nové zakázky nebo plnit jejich nasmlouvaný objem včas.

Pardubická rodinná firma JHV-ENGINEERING se zabývá vývojem a výrobou automatizovaných výrobních a montážních linek.
JHV hospoda
« z 3 »

"Zákazníci však málokdy mají přesný odhad budoucí poptávky. Při požadavku na zvýšení dodávek většinou čekají až se jim vyplatí pořídit další stroj – což je škoda času a peněz. Mnohdy to lze totiž řešit dříve i bez nového stroje, rychleji a s nižšími náklady. Zrychlením stávající výroby, odstraněním chyb, poruch a prostojů. Chceme-li mít efektivní průmysl, nesmíme plýtvat prostředky" – vysvětluje Daria Hvizdalová, vedoucí nové divize.

Cílem JHV Solutions je poskytnout zákazníkům nástroje ke zlepšení jejich stávající výroby a zvýšení její výtěžnosti. K tomu využívá i vlastní nově vyvinuté technické prostředky například pro identifikaci chyb a optimalizaci výroby. Odborníci z JHV také poradí, jak ušetřit na budoucí automatizaci úpravami při fázi vývoje výrobků. A pomůžou s analýzou a zavedením navržených opatření.


JHV-Engineering

Pardubická rodinná firma se od svého založení v roce 1999 vypracovala mezi špičkové české dodavatele jednoúčelových strojů a výrobních linek. Mezinárodní soutěž EY Podnikatel roku se pravidelně vyhlašuje v téměř šedesáti zemích na celém světě.

Zdroj a foto: JHV-ENGINEERING