Rivalitu mezi „Perníkáři" a „Mechováky" jsem nevnímal, řekl herec Ondřej Malý

Pardubice – Jednou z hvězd posledního soutěžního představení letošního GRAND Festivalu smíchu ve Východočeském divadle byl herec ONDŘEJ MALÝ. Dlouholetá opora královéhradeckého Klicperova divadla tentokrát zavítala do Pardubic s inscenací pražského Činoherního klubu Večer na psích dostizích

Jaké dojmy máte z představení na pardubickém GRAND Festivalu smíchu? Jak na vás působilo publikum?

Dojmy máme moc hezké. Bylo znát, že lidé byli od začátku naladěni na komedii. Tím pádem mělo toto představení úplně jiný odpich, než jaký mívá běžně. To bylo fajn.

V čem vás tato hra osobně zaujala?

Především postavou Chalkyho, kterou hraji. Je to člověk, jenž je svým způsobem osamělý a zoufale se snaží začlenit do nějakého kolektivu. A vlastně je v něm šťastný, i když se mu tam dějí různé věci.

NA GRAND Festivalu smíchu nejste poprvé, v minulosti jste do Pardubic jezdil s Klicperovým divadlem Hradec Králové. Jak se díváte na myšlenku této přehlídky?

Festivaly obecně jsou krásné v tom, že se na nich potkávají kamarádi, kteří se třeba dlouho neviděli. To si ostatně pamatuji i z Hradce, kde se pravidelně koná jiný divadelní festival.  

Bylo to pro vás jiné, když jste do Pardubic jezdil v dresu královéhradeckého Klicperova divadla?

Nemyslím si.

Rivalitu mezi Pardubicemi a Hradcem Králové jste nevnímal?

Na jevišti jako herec vůbec ne. Možná před několika lety byla cítit jistá rivalita mezi vedením obou východočeských divadel, ale já jsem ji osobně nevnímal. A upřímně řečeno, ani tu běžnou, která z Pardubáků dělá v Hradci „Perníkáře" a z Hradečáků v Pardubicích „Mechováky".

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Michal Klíma