Řidička jako z jiné dimenze

Chrudimsko – S policisty nespolupracovala, neměla platné doklady ani registrační značky a uváděla fráze, které policistům nedávaly smysl. 

V minulém týdnu se chrudimští dopravní policisté „zapotili" při silniční kontrole. Před půl desátou večer v obci Horka zastavili bílé vozidlo zn. Renault. To je upoutalo na první pohled podivnými registračními značkami. Vozidlo řídila žena, kterou policisté vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla. Řidička hlídce předložila pouze plastové kartičky zdánlivě připomínající občanský a řidičský průkaz a osvědčení o registraci vozidla blíže neurčené země vydání. Jediným platným dokladem, který měla řidička u sebe, bylo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Údaje z předložených dokladů neprocházely žádnými evidencemi.

Policisté řidičku opakovaně vyzývali k prokázání totožnosti, stále jim však dokola opakovala údaje z registrační značky. Díky datu narození a VINku vozidla policisté nakonec řidičku a majitelku vozidla ztotožnili. Pětatřicetiletá žena nakonec uvedla, že se se svým skutečným jménem a příjmením v současné době již neztotožňuje a nepoužívá ho.

Policisté řidičce odňali plastové tabulky napodobující RZ a neplatné doklady k řízení a provozu vozidla a další jízdu ji zakázali.

Na místě policisté sepsali s řidičkou oznámení přestupku, které odmítla podepsat. Případem se bude zabývat místně příslušný městský úřad. Řidičce hrozí ve správním řízení sankce 5 až 10 tisíc korun a zákaz činnosti na 6 měsíců až 1 rok.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR