Podnapilé osoby krotili strážníci, jednoho muže i služební pes

Pardubice – Sobota byla perná. Pardubická záchytka přijímala klienty jak na běžícím pásu a začala už ve dvě odpoledne, kdy tam strážníci převezli dva muže. Jejich konflikt vypukl v parčíku u Masarykových kasáren, kde právě probíhalo Retroměstečko a mířily tam stovky návštěvníků.

Náhodně se tam potkaly dvě skupiny osob bez domova a dva muži se rozhodli vyřešit dávný spor. Hlouček osmi osob rychle usměrnili strážníci, kteří v místě prováděli hlídkovou činnost. Zatímco ostatní si dali říct, dva muži v bojovné náladě a značně posilněni alkoholem trvali na souboji. K němu ale nedošlo. Strážníci dali oběma mužům dýchnout. Podle předpokladu vyšly obě zkoušky na alkohol pozitivní. Mladší z dvojice (38) nadýchal 3,46 promile, ten starší (44) pak 2,17 promile. Pro oba tak sobotní piknik v parku skončil odvozem na záchytku a oddělené střízlivění. O pár minut později tamtéž skončila i jejich kolegyně, která od pasu dolů nahá ležela nedaleko vstupu do areálu. I ona byla zcela zničená alkoholem. Do přístroje nadýchala 3,75 promile.

O něco později byli strážníci přivoláni ke skupince dalších osob, která ztropila pozdvižení v centru města. Pětice mužů dělala nepořádek v blízkosti obchodního centra, chovali se hlučně a pokřikovali na kolemjdoucí. Na první dobrou si čtyři aktéři dali říct. Pořádek uklidili a uposlechli doporučení, ať místo opustí. Pátý výtečník si ale postavil hlavu. Před hlídkou i přes svůj značně podnapilý stav začal konzumovat alkohol, pokřikovat a na svých vratkých nohou se začal klátit a u toho všelijak máchat rukama. Na výzvy, ať tohoto jednání zanechá, reagoval muž dost nešťastně. Vybral si totiž přítomného psovoda i se služebním psem, proti kterému máchl rukou. Reakce byla okamžitá. Během vteřiny si rotvajler zjednal pořádek i s nasazeným náhubkem. Opilec skončil opřený o zeď a rázem bylo po odporu. Poslušně provedl dechovou zkoušku a se svými více jak třemi promile alkoholu v dechu odjel střízlivět na záchytku. Ten den zabral předposlední místo, které zůstalo v zařízení volné.

Ze hřbitova se ozývalo volání o pomoc

Jsou zvuky, které prostě slyšet nechcete. Třeba volání o pomoc, které se za tmy ozývá ze hřbitova. Záhadu nakonec vyřešili přivolání strážníci, kteří na místě posledního odpočinku nenašli žádnou senzaci pro milovníky paranormálních jevů. To jen mezi hroby usnula opilá žena, která se krátce po třetí ranní probudila a zjistila, že brány hřbitova jsou pevně zamčeny. Strážníci mají klíč, takže vysvobození proběhlo rychle. Ženu si nakonec na místě vyzvedl její manžel.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice