Řekni mi něco hezkýho aneb Hra o koulích

Pardubice – „Řekni mi něco hezkýho". Takový byl název představení, které bylo k vidění v doprovodném programu GRAND Festivalu smíchu na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla. Na pardubickou přehlídku ji přivezlo pražské Divadlo NaHraně.

Hra o koulích

S trochou nadsázky by se dalo říct, že je to hra o koulích. Ty se objevily nejen jako dekorace, ale jako důležitá součást příběhu. Ten vypráví o sebestředném a trochu nafrněném Tobesovi, kterému se však náhle zhroutí svět. Jeho partnerka se s ním rozejde a po bolestivém rozchodu se navíc ukáže, že má bulku na jedné „kulce" neboli varleti.    

Verdikt od lékařky

Tobes prochází drsnou proměnou, kdy se dozvídá, že rakovina by mohla ukončit jeho život, navíc ještě z jeho pohledu trochu poníženě z úst mladé sličné lékařky. Co všechno se mu najednou začne honit v hlavě? A jak takové emoce dokáže ukočírovat?

O tom všem pojednávala inscenace, do které režisér Šimon Dominik obsadil Ondřeje Nováka, Dianu Tonikovou a Pavla Kryla

Vystoupení z komfortní zóny

Komedie o vystoupení z komfortní zóny, jemuž se nakonec nikdo nevyhne, nebyla v podání Divadla NaHraně prvoplánovou řachandou, ale citlivou, úsměvnou inscenací, která si kladla zásadní existenční otázky. A na pardubickém festivalu se jí dostalo celkem vřelého přijetí.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: www.divadlonahrane.eu