„Pořad Chcete mě? by v Číně vypadal spíš jako Peče celá země či MasterChef," řekl komik

Pardubice – Patronem čtvrtečního soutěžního představení 23. ročníku GRAND Festivalu smíchu ve Východočeském divadle byl spisovatel, stand-up komik, scénárista, dramaturg, moderátor a filmový či divadelní herec v jedné osobě PETR VYDRA.

Ocenil, že Dlouhá se rozhodla pro operu

„Když herec Východočeského divadla Zdeněk Rumpík jako moderátor začal jmenovat, co všechno dělám, uvědomil jsem si, že je toho fakt hodně. A trochu jsem se bál, že než to celé řekne, ani nestihnu vyjít na jeviště," vtipkoval Petr Vydra, který byl kmotrem komedie pražského Divadla v Dlouhé Kouzelná flétna.

„Oceňuji, že se v Dlouhé jako činoherní soubor rozhodli, že budou inscenovat operu. To je určitě odvážný počin. Došlo k tomu pravděpodobně proto, že to nikdy předtím nedělali a už to nikdy potom neudělají," usmívala se jedna z tváří televizního pořadu Na stojáka.

Nechtěl spadnout do orchestřiště

Petra Vydru rovněž potěšilo, že v Kouzelné flétně účinkoval i živý orchestr. „Na jevišti musím dávat pozor. Nechci spadnout do orchestřiště, to by bylo vrcholné číslo a zas tak dobrý nejsem. Navíc živý orchestr by pak nemusel být živý," přemítal herec, který se pardubickému publiku svěřil, jak je pro něj návštěva divadla velkou radostí a svátkem. 

„V lockdownu mi přišlo, že jsem se divadelně stal opět trochu pannou. Je možné, že jsem měl jiné reakce, než jsou u diváků obvyklé," vysvětlil rodák z Turnova, který prý do divadla chodil hlavně před covidem. „Pamatujete si ho ještě? To bylo před válkou," upřesnil Petr Vydra.

Ten se během pandemie koronaviru zamiloval do televizních pořadů, které vznikly na základě licence v jiném státu. 

Rusové si oblíbili Hry bez hranic

„Zajímalo by mě takové Chcete mě?, které uváděl Zdeněk Srstka s Martou Kubišovou. Jak by asi tento formát vypadal v Číně? To by bylo podobné jako Peče celá země nebo MasterChef," zamyslel se humorista, podle něhož si nyní v Rusku oblíbili Hry bez hranic.

„Je pozoruhodné, že do Česka dokázali Rusové dostat za půl roku obrovský počet Ukrajinců. To Czech Tourism nedovedl za 30 let," uzavřel Petr Vydra.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Michal Klíma