Radnice se zapojí do akce Ukliďme Česko

Pardubice – Měsíc duben je od roku 2014 v České republice spojen s akcí Ukliďme Česko. Do té se pravidelně zapojují desítky pardubických institucí a jednotlivců. Tento rok se zúčastní i pardubická radnice, a to v rámci události Ukliďme si město, kde žijeme. Ta proběhne v sobotu 22. dubna od 9 hodin a uklízet se bude v lesíku U Trojice.

„Datum akce není vybráno náhodou, na 22. dubna totiž každoročně připadá Den Země, který má za cíl propagovat a podpořit ochranu životního prostředí, a právě u této příležitosti jsme zvolili tento termín. Uklízet budeme v lesíku za UNI HOBBY a sraz dobrovolníku bude vpravo od vjezdu ke garážím U Trojice a na motodrom. A abychom ke společnému úklidu motivovali nejenom příkladem, máme pro prvních 10 dobrovolníků z řad veřejnosti připravenou i malou pozornost," zve na akci náměstkyně primátora za životní prostředí Jiřina Klčová a dodává, že veškeré informace o události zájemci naleznou na webu Ukliďme Česko

V Pardubicích a blízkém okolí za celý měsíc duben proběhlo nebo ještě proběhne více než 50 úklidů, přičemž se pár z nich uskutečnilo i v březnu. Mezi nejčastější pořadatele patří ve městě (a okrese Pardubice) obce následované školami a školkami. Kompletní výčet je k nahlédnutí na výše zmíněné webové stránce.

První uklízecí akce v rámci platformy Ukliďme Česko se uskutečnila v květnu 2014 a hned v září stejného roku obdržela platforma ekologického Oskara, a to když vyhrála soutěž Energy Globe Award. Každoročně se do akce zapojují po celé republice desetitisíce dobrovolníku, dosavadní účastnický rekord padl v roce 2019. Tehdy se účastnilo dokonce 157 163 dobrovolníků a proběhlo 3 895 úklidů. Cílem celé události je upozornit veřejnost na problém černých skládek a oživit debatu na téma odpady a recyklace.

Autor: Kristýna Vlasáková
Zdroj a foto: Magistrát města Pardubice