„Publikum je pro mě životní droga," svěřil se populární bavič Vladimír Hron v Holicích

Holice – Jednou z hvězd letošních městských slavností, které nesly název Holice se baví… na cestách, byl i oblíbený bavič, imitátor a zpěvák VLADIMÍR HRON

Jaký jste měl dojem z vašeho holického vystoupení?

Bylo to moc fajn. Měl jsem radost ze skvělého publika. Děti samozřejmě začaly pozitivně reagovat jako první, pak se přidaly ženy a potěšilo mě, že nakonec i pánové.

V Holicích jste vystupoval na své narozeniny. Jaké to je pracovat v den, kdy se většina lidí ráda baví?

Já jsem opravdu rád, že jsem tímto způsobem mohl oslavit své narozeniny. Mám to tak už 30 let, že v tento den pracuji. Stejně jako třeba na Silvestra. Osobně to ale beru tak, že oslava narozenin prací je to nejlepší, co mě může potkat. Pro mě je publikum životní droga. Opravdu mě potěšilo, že jsem si letos mohl dát dokonce trojnásobnou dávku.

Holické oslavy nesly název Holice se baví… na cestách. Jaký je váš vztah k cestování?

Cestuji velmi rád. Jezdíme po světě pořád. Zanedlouho se chystám do Spojených států amerických. Létám přes kontinenty, baví mě to. Byl jsem v Asii, v Africe, v Americe, mám projetou Evropu křížem krážem, ale vždycky říkám, že je důležité poznávat také svoje okolí. Proto jsme poctivě projezdili i Českou republiku.

Samozřejmě i díky vystoupením v různých koutech naší vlasti.

Přesně tak. Ale my s chutí i výletujeme po České republice. Teď jsme třeba byli v Babiččině údolí nebo v Krkonoších. U nás je opravdu spoustu nádherných míst, které stojí za to poznat. 

Máte nějaká oblíbená místa na východě Čech?

Když začneme v Holicích, určitě doporučuji Africké muzeum Dr. Emila Holuba, které jsem navštívil už několikrát. A odkaz Emila Holuba je opravdu hodně silný. Byl to velký světošlápek, jehož jméno se určitě řadí mezi ty nejznámější tuzemské cestovatelské legendy, jako byli například Zikmund s Hanzelkou nebo třeba Miloslav Stingl. 

Jaká další místa na východě Čech máte rád?

Třeba Dvůr Králové nad Labem, kde je nádherná zoologická zahrada, ale také Litomyšl, která má své kouzlo. Těch míst je ale obrovská spousta.

Jaká je vaše ideální představa léta?

Moje ideální léto je, když člověk může během něj zároveň pracovat a odpočívat. Fajn je, když mám tři neděle na relax a zbytek léta projezdím po různých festivalech, městských slavnostech, ale také třeba po dětských táborech, zkrátka kde se dá. 

Co byste popřál lidem pro letošní léto?

Ať máme klidné léto, ať se konečně vyřeší všechny negativní věci, které se kolem nás dějí, ať už je to moribundus, který se údajně zase tlačí zpátky, i krize na Ukrajině. Moc bych si přál, abychom už brzy všichni volně dýchali a jen vzpomínali na to, jak to bylo hrozné.

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: Vladimír Hron