PTAČÍ DUŠE Autorská beseda s fotografem Jiřím Hřebíčkem…

Pardubice – Zavítejte na besedu s oceňovaným fotografem Jiřím Hřebíčkem do pardubického Mázhausu v úterý 25. února 2020 od 17:00 hodin.

Proč právě „Ptačí duše"? Jiří Hřebíček ve svých fotografiích ztvárňuje volnost ptáků, která je pro něho fascinující. Ve snímcích zachycuje také atmosféru místa, kde fotografie vznikají. Jak? Při focení využívá různé techniky, díky kterým toho může docílit. Kdy začal fotografovat a co ho inspirovalo?

„Focení zvířat a přírody se věnuji od roku 2011 poté, co mě na Festivalu fotografie přírody nadchly fotografie předních českých fotografů. Fotografování se tak pro mě stalo tak trochu návratem k přírodě a k tomu, co jsem chtěl vždy dělat. Ve svých fotografiích se snažím zachytit něco jiného než jen zvíře v jeho prostředí. Jde mi hlavně o to nějakým kreativním způsobem ztvárnit dynamiku pohybu, kdy výsledek často spíš připomíná obraz než fotografii," prozrazuje Jiří Hřebíček.

Fotograf Jiří Hřebíček zvítězil mimo jiné v kategorii Série s názvem „Ptačí duše" a získal také nominaci v kategorii Zvířata v lidské péči v soutěži Czech Nature Photo 2019. Nejsou to však jediná ocenění, která ho nesmírně těší. Zvítězil rovněž v kategorii Věda a příroda v soutěži Czech Press Photo 2017 se sérií snímků „Prchavé okamžiky". Má za sebou též účast ve finále velké mezinárodní soutěže Golden Turtle 2017, které se zúčastnilo přes 10 000 prací z 92 zemí světa. Dál si plní své fotografické sny a sbírá i další skvělá ocenění.

„Vzhledem k tomu, že pan Hřebíček momentálně nežije v České republice, je pro nás velkou ctí, že přijal pozvání do našeho Mázhausu. Srdečně zveme všechny milovníky fotografií i přírody na setkání s autorem. Řeč bude nejen o fotografování okřídlených tvorů," dodává referentka Mázhausu Michaela Vápeníková. Součástí besedy bude projekce snímků.

Zdroj: Výstavní prostor Mázhaus / Turistické informační centrum Pardubice