Při ošetřování zraněného se do strážníků pustil náhodný kolemjdoucí

Pardubice – Do strážníků a zdravotníků se při ošetřování zraněného pustil agresivní náhodný kolemjdoucí. Pád přímo na obličej u hlavního nádraží řešily společně hlídka strážníků a posádka záchranné služby.

Opilý občan bez trvalého přístřeší zde upadl přímo obličejem na obrubník a k jeho ošetření vyrazila posádka záchranné služby a pro jistotu i hlídka strážníků. Ti byli na místě první a hned poskytli první pomoc. Zraněného si od nich vzápětí převzali záchranáři. Jenže to už strážníci řešili další případ. Tím byl 63letý muž, který se na kole přimotal na místo události a strážníkům a zdravotníkům začal vulgárně nadávat. Na výzvy strážníků, aby svého počínání zanechal a místo opustil, ale nereagoval. Jakmile se strážníkům podařilo uvolnit ruce a pacienta předat, šli se věnovat dalšímu klientovi. Ani tentokrát neuposlechl zákonných výzev, odmítl prokázat totožnost a z místa se i přes opakované varování pokusil odejít. Strážníci jej proto na místě přidrželi za užití donucovacích prostředků. Tady už mírně opilý muž pochopil, že legrace skončila, uvedl svou totožnost a za neuposlechnutí opakovaných výzev byl na místě dořešen v příkazním řízení. 

Ozzyho synovec přesvědčoval strážníky zpěvem strýčkových hitů

Muž se dvěma promile alkoholu v dechu v Polabinách kolemjdoucím i strážníkům uváděl, že si chce ublížit. Hlídce navíc prozradil, že je synovec Ozzyho Osbourna. Toto tvrzení nedokládal dokladem totožnosti, ale zpěvem výběru největších strýčkových hitů. S ohledem na míru ovlivnění alkoholem se druhá půle tohoto revival koncertu už raději odehrála na záchytné stanici.

Vynálezce ruchadla rozrušila pyrotechnika

Na odpalování zábavní pyrotechniky si na operační středisko Městské policie Pardubice stěžovali vynálezci ruchadla bratranci Veverkové. Tedy spíše jejich pomník, kde čidlo zaznamenalo neobvyklou aktivitu. Tu potvrdil i kamerový systém a vzápětí i vyslaná hlídka. Odpalování zábavní pyrotechniky měl na svědomí 51letý muž, který tak chtěl oslavit výročí nedaleké restaurace. Toto výročí se mu prodražilo o sankci za porušení vyhlášky města, která odpalování pyrotechniky v centru Pardubic zakazuje. 

Aviatická pouť se strážníky Městské policie Pardubice

Ačkoliv Městská policie Pardubice nemá dosud zřízenou leteckou jednotku, i tak jsme součástí programu Aviatické pouti. Stánek strážníků tak při 31. ročníku této letecké show navštívilo nespočet návštěvníků – zejména těch mladších. Vyzkoušet si u nás mohli své znalosti či výtvarné dovednosti a vyrobit si třeba vlastní odznáček.

Krom jiného jsme také rodičům rozdávali identifikační náramky – jednoduché papírové pásky, kam stačilo napsat telefonní číslo a jméno dítka pro případ, že se zakouká a ztratí. V místě s tak velkou koncentrací lákadel i lidí to není nic neobvyklého a strážníci také za víkend dvě zatoulané děti řešili. V obou případech se nám ztracené ratolesti povedlo v krátké době navrátit rodičům. V tom posledním případě se na konci sobotního večera ztratil 95letý senior. Starší muž totiž při zpáteční cestě nenašel syna ani zaparkované auto, mobil neměl a tak se sám vydal na vlak. Domů dorazil v pořádku a pátrání tak mohlo být odvoláno. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice