Předsedáme Evropě. Pardubické Pernštýnské náměstí hostilo akci, která přiblížila aktuální roli Česka v Unii

Pardubice – Předsedáme Evropě. To byl název akce, která se konala v úterý 13. září na pardubickém Pernštýnském náměstí. „Jejím cílem bylo přiblížit aktuální české předsednictví v Radě Evropské unie," uvedl ředitel Odboru komunikace o evropských záležitostech na Úřadu vlády České republiky Igor Blahušiak.

Evropa je všude kolem nás

„Chceme ukázat, že Evropská unie není jen vzdálený Brusel. Evropa je všude kolem nás," sdělil Igor Blahušiak. „V současné době je to právě Česká republika, která nyní řídí evropskou agendu, říká, co, jak, kdy a kde se bude co projednávat. Když nás například trápí vysoké ceny energií, tak můžeme svolat mimořádné jednání ministrů, aby se tomuto intenzivně věnovala celá Evropa. A to jsme také udělali," sdělil ředitel Odboru komunikace o evropských záležitostech na Úřadu vlády České republiky.

Předsedáme Evropě. Pardubické Pernštýnské náměstí hostilo akci, která přiblížila aktuální roli Česka v Unii
« z 13 »

Více než 2 tisíce jednání a na 300 kulturních akcí

„Za českým předsednictvím je spousta mravenčí práce, která začala už v roce 2019. Během půl roku se má celkem odehrát více než 2 tisíce jednání a na 300 kulturních akcí po celé Evropě, kde se snažíme ukazovat, jak šikovné máme lidi a podniky," podotkl Igor Blahušiak.Kromě rozhovorů se zajímavými hosty, kteří měli k tématu aktuálního českého předsednictví v Radě Evropské unie co říct, se na Pernštýnském náměstí odehrál také bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších hudebních vystoupení a mnoha zábavných aktivit pro malé i velké. Jeho zlatým hřebem byl koncert zpěvačky Debbi.

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: Ing. Pavlína Macounová