„Velkou pardubickou sleduji ráda, ale přímo na místě být nemusím," přiznala zpěvačka a milovnice koní Debbi

Pardubice – „Když slyším Pardubice, vybaví se mi na prvním místě koně a především Velká pardubická," uvedla zpěvačka Debbi. „Koně jsou mi blízké. Musím se přiznat, že na Velkou pardubickou se vždycky dívám ráda, ale s určitým strachem v očích. Přece jen jde o velmi těžký dostih a pokaždé mám nervy, jestli všichni dojedou do cíle v pořádku a hlavně zdraví. Proto Velkou pardubickou raději sleduji doma a nemusím být přímo na závodišti. Když se tam náhodou děje něco nehezkého, tak se můžu trochu pokrytecky dívat jinam a nejsem úplně v centru dění," konstatovala Debbi, která byla hlavní hvězdou doprovodného programu akce Předsedáme Evropě. Ta se uskutečnila v úterý 13. září na pardubickém Pernštýnském náměstí

Nová píseň v češtině

„Na tuto akci jsem přijala pozvání s velkou radostí. Bylo pro nás s kapelou ctí, že jsme mohli v Pardubicích vystoupit. Před lidmi koncertuji s velkým potěšením a Evropská unie nám určitě přináší víc výhod než nevýhod," shrnula Debbi, jež před časem vydala nový singl v češtině. Ten nese název V dobrým i zlým. „Pracujeme i na českém minialbu. To u nás není úplně zvykem," přiznala rodačka z německého Dortmundu, která se do České republiky přestěhovala v deseti letech. V šestnácti letech se pak výrazněji prosadila v soutěži Česko Slovenská SuperStar. V ní v roce 2009 postoupila až do semifinále. 

Stihla to o rok dříve„Tehdy mi to s českými písněmi moc nevyšlo. Už tenkrát jsem si slíbila, že to znovu zkusím ve 30. Tak jsem to stihla o rok dříve, ale vždycky to byl můj plán. Oproti premiéře před lety je tu jeden obrovský rozdíl v tom, že tentokrát jsem byla přímo u tvorby té písničky, že jsem se na ní autorsky podílela, což je úplně jiný proces, než když ji člověk dostane od někoho jiného," podotkla Debbi. Ta se kromě koncertů a nahrávání ve studiu snaží ve svém volném čase věnovat milovaným koním. „Anebo pak s manželem vyrážíme na výlety," dodala interpretka hitu Touch The Sun, který jí vynesl Cenu Anděl v kategorii Skladba roku. Za rok 2017 obdržela stejné ocenění v kategorii Sólová interpretka roku zásluhou alba Break.

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: Ing. Pavlína Macounová