Před lékárnu Pardubické nemocnice se vrací 17 parkovacích míst

Pardubice – S úpravou náměstíčka před nemocniční lékárnou se opět o něco navýšil počet parkovacích míst v nemocnici. Zároveň se do tohoto prostoru vrací doprava, a to od soboty 1. října. Stavební práce, které přístup na náměstíčko omezily, jsou hotové, a tak bude znovu možné využívat i hlavní vjezd do nemocnice z ulice Kyjevská. Vjezdový režim bude stejný jako před omezením.

Zábor stavby pavilonu urgentního příjmu, který byl od května rozšířen až do prostoru náměstíčka za hlavní vjezdovou bránou, už stavebníci odstranili, a do nemocnice tak bude možné od soboty 1. října opět vjíždět jak spodní vrátnicí od železniční tratě, tak vrátnicí horní z ulice Kyjevská, a to dle pravidel nastavených před jejím uzavřením. Zároveň budou moci řidiči využívat parkovacích míst v prostoru náměstíčka před nemocniční lékárnou.

Jaká změna tedy v provozu nastane?

  • Od soboty 1. října budou mít řidiči v prostoru před nemocniční lékárnou k dispozici nově 17 parkovacích míst, další dvě místa pak budou vyhrazena pro držitele průkazu ZTP. Zároveň bude nově vyznačen a bezpečně oddělen chodník pro pěší kolem parkoviště i v prostoru před lékárnou.
  • Od pondělí 3. října se vrátí vjezdový systém do areálu Pardubické nemocnice do původního režimu. To znamená, že veřejnost bude vjíždět i vyjíždět do a z areálu spodní vrátnicí v pracovních dnech od 6.00 do 20.00 hodin a ve dnech pracovního klidu od 7.00 do 20.00 hodin. Mimo tyto časy, tedy ve všední dny od 20.00 do 6.00 hodin a ve dny pracovního klidu od 20.00 do 7.00 hodin, bude veřejnost využívat horní vrátnici z ulice Kyjevská. Mimo tyto hodiny slouží hlavní vrátnice pro vjezd sanitních vozidel a složek Integrovaného záchranného systému.
Všední dny
6.00 – 20.00
Všední dny
20.00 – 6.00
Víkend, svátky
7.00 – 20.00
Víkend, svátky
20.00 – 7.00
Spodní vrátniceHlavní vrátniceSpodní vrátniceHlavní vrátnice

I přes toto uvolnění provozu však upozorňujeme, že stavba stále probíhá a při pohybu v nemocničním areálu je třeba dbát opatrnosti a sledovat informační a dopravní značení.

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického kraje