Běh Univerzity Pardubice pomůže hospicové péči

Pardubice – Běh Univerzity Pardubice bude i letos pomáhat pohybem. Amatérští běžci každého věku nebo fanoušci cyklistiky a koloběžek mají tradičně šanci v sobotu 8. října vyrazit na trať a společně pomocí charitativní sbírky podpořit domácí hospicovou péči. Loni se do akce zapojilo 400 lidí.

„Na trasu se mohou vydat všichni, sportovci i nesportovci, zdolat ji během, chůzí, jízdou na kole či koloběžce, neboť se jedná o nesoutěžní akci," uvedl vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice Mgr. Jan Němec. Katedra pořádá akci společně s Univerzitním sportovním klubem Pardubice (USK) a Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Všichni, kdo mají chuť sportovat a pomáhat, vyběhnou v sobotu 8. října 2022 z Pernštýnského náměstí v Pardubicích. Od 9 hodin začíná prezentace na běh, při kterém se přesně v 10 hodin běžci vydají na trasu dlouhou 2,5 kilometru. Druhý start v 10.30 hodin vpustí na tříkilometrovou trať také cyklisty a jezdce na koloběžkách.

Organizátoři z Univerzity Pardubice připravili také zajímavý doprovodný program. Společně s Fakultou zdravotnických studií si návštěvníci budou moci například nechat změřit krevní tlak a tělesný tuk nebo se poradit ohledně výživy a pohybu. Taneční pohyb do akce vnese skupina Hroch a na zaregistrované účastníky čekají drobné dárky. Letos poprvé mohou soutěžit také školy o největší počet zúčastněných žáků nebo studentů z jedné školy. Pro nejakčnější školu je připravena zvláštní cena. Podrobnosti najdete na webu www.upce.cz nebo facebookové události.

Běh Univerzity Pardubice je sportovně společenskou humanitární akcí navazující na sérii Běhů Terryho Foxe a Běhů naděje. Tradiční běh pro zdraví a na podporu Oblastní charity Pardubice se uskuteční v rámci programu Podzimních městských slavností Pardubic.

KDY: 8. 10. 2022 – start 10.00 a 10.30
KDE: centrum Pardubic, start Pernštýnské náměstí

Autor: Mgr. Martina Macková – vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice
Zdroj a foto: Univerzita Pardubice