Pravidelná linka z Pardubic do španělského Alicante se v roce 2020 vrátí…

Pardubice – Jako součást letního letového řádu se vrací pravidelná linka z Pardubic do španělského Alicante. Poprvé se do Alicante létalo již létě roku 2018 a to dvakrát týdně.

Ředitelka společnosti EBA, a.s. Hana Šmejkalova znovu podepsala smlouvu se společností Ryanair na další období. Linka do Alicante by měla být opět provozována od března do října v roce 2020. 

"Linka je každoročně plně vytížena. Průměrná obsazenost je 95%. Snažíme se dojednat celoroční provoz, " sdělila ředitelka společnosti. 

Další obchodní rozvoj pardubického letiště vítá i místopředseda Hospodářského výboru Martin Kolovratník: „Podle oficiálních statistik mezinárodní organizace EUROCONTROL se intenzita leteckého provozu nad Evropou zvýší do roku 2040 o víc než 50%. Regionální letiště tak čeká prudký vzestup zájmu cestujících i leteckých společností. Znovu obnovená smlouva na linku do Alicante je důkazem, že pardubické letiště tento trend následuje jako jedno z prvních v ČR". 


Ryanair – irský nízkonákladový dopravce operující přes 2000 letů denně. Disponuje více než 400 letadly a díky svým 86 základnám v celé Evropě propojuje již 33 zemí. Zaměstnává více než 13 000 lidí. Podle počtu přepravených cestujících je nyní jedničkou na evropském nebi.

Alicante – (katalánsky / valencijsky Alacant) je přístavní město ve Španělsku, sídlo provincie Alicante, nejjižnější části autonomního společenství Valencie. Ve městě v současnosti (2008) podle odhadů žije 331 750 obyvatel, v celé metropolitní oblasti (s městem Elche a dalšími sídly) pak 757 443 obyvatel. Více než pětinu obyvatel tvoří cizinci, přistěhovalí v mohutné vlně imigrace na počátku 21. století; Alicante je tak jedním z nejrychleji rostoucích měst ve Španělsku. Zdejší ekonomika je založená především na turistickém ruchu.

Letiště Pardubice – vojenské letiště se statusem veřejného mezinárodního letiště, od roku 1994 využívané i pro civilní provoz. Provozovatelem civilní části letiště je společnost EAST BOHEMIAN AIRPORT, a.s. jejímž vlastníkem je statutární město Pardubice a Pardubický kraj. Hlavními devizami tohoto regionálního letiště je snadná dostupnost, parkování zdarma a nový terminál.

Zdroj a foto: East Bohemian Airport a.s.