Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Kryštof Rybák – 3D objekty a sochy…

V úterý 6. června v podvečer (v 17:00 hodin) bude otevřena v Galerii Univerzity Pardubice výstava pražského sochaře a sklářského výtvarníka Kryštofa Rybáka, který se pardubické veřejnosti představí s 3D sochami a objekty.

Kryštof Rybák se narodil v Praze, kde vystudoval střední a vyšší uměleckoprůmyslovou školu. Ve studiu pokračoval na Akademie výtvarných umění v ateliéru figurálního sochařství vedeného prof. Janem Hendrychem. Autor nadále žije a pracuje v Praze.

Práci vystavujícího autora popisuje kurátor výstav pardubické univerzitní galerie Mgr. Lubomír Netušil takto:

Své tvůrčí záměry realizuje v malbě, sochách a plastikách z tradičních materiálů a taveného skla. V uměleckém jazyce Kryštofa Rybáka se protnula zkušenost jeho otce, významného českého skláře Jaromíra Rybáka, se znalostmi získanými studiem zejména v sochařském ateliéru prof. Hendrycha na AVU v Praze. Zmíněné formující vlivy se v jeho tvorbě propojily se zvýšenou senzitivitou pro aktuální tendence v sochařství i v současném designu. Pohrává si s nejrůznějšími alternativami výtvarných forem a prozkoumává možnosti materiálů od kovů, plastů, kompozit po tavené sklo."

Kryštof Rybák vystavoval na čtyřiceti samostatných a společných výstavách v tuzemsku i zahraničí (Bulharsko, Francie, Holandsko, Německo, Rakousko, Taiwan, USA). Zúčastnil se odborných sympózií v Česku, Španělsku a USA. Za pozornost stojí i jeho účast na realizaci (spolu se svým otcem Jaromírem Rybákem v letech 2003 – 2004) sochy Betlém na hradě Bezdružice. Jde o největší skleněný betlém z taveného skla na světě.

V pořadí již 98. výstava v Galerii Univerzity Pardubice potrvá do 31. srpna 2017 a je umístěna ve  vestibulu Univerzitní knihovny v pardubickém univerzitním kampusu. Vstup do univerzitní galerie je zdarma.

Upravená otevírací doba univerzitní knihovny a galerie v období letních měsíců:
– v červnu je galerie otevřena od pondělí do čtvrtka od 8:00 do 18:00 hodin, v pátek od 8:00 do 16:00 hodin, v sobotu od 8:00 do 12:00 hodin,
– v první polovině července a na konci srpna – od pondělí do pátku od 8:00 do 15:00 hodin,
– v době od 17. července do 20. srpna jsou knihovna i galerie uzavřeny.

Zdroj a foto: Univerzita Pardubice