Pozor na podezřelé nabídky výměny oken v Pardubicích

Pardubice – Další varování před podvodníky pro obyvatele Pardubice máme tentokrát před podvodníky s plastovými okny. Městská policie Pardubice zaznamenala už dva případy, kdy dvojice mužů obchází domy s nabídkou servisu těchto oken.

Zákaz podomního prodeje se snaží obejít tím, že své obchodní aktivity vydávají za pouhou anketu. V jednom případě vystupovali s historkou o tom, že servis oken provádí po dohodě s domovní správou, což byla i pro zástupce domovní správy poměrně překvapivá informace, protože takovou dohodu nikdo nesjednával.

Opět na tomto místě upozorňujeme, že je v Pardubicích vyhláškou města zakázán podomní prodej. V případě, že vás takový prodejce osloví, neváhejte ihned kontaktovat linku městské policie. Chcete-li nám pomoci nepoctivce dopadnout, zkuste podezřelou osobu neztratit z dohledu nebo třeba zdržet rozhovorem.

A žádáme i mladší generace rodin, aby na tento druh podvodníků upozornili své rodiče či prarodiče, na jejichž poctivost a překvapení se podomní podvodníci s oblibou zaměřují.

Připomínáme tu jako varování případ nepoctivého zámečníka, kterého strážníci přistihli v listopadu loňského roku. Za přemrštěnou částku 6000 korun seniorce namontoval „speciální bezpečnostní zámek" v hodnotě maximálně do 800 korun. I tento podvodník využil proti seniorce zastrašování hrozící krádeží a vzápětí si naúčtoval nehoráznou cenu, kterou se žena bála nezaplatit. Podvodník pak strážníkům přiznal, že o nelegálnosti svého počínání dobře ví a že se mu i přes hrozící sankce vyplatí.  

Auto: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice