Požár zničil pilu v Morašicích…

Chrudimsko – K požáru pily do Morašic vyjíždělo ve středu 14. srpna v 21.28 hodin 10 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Vyhlášen byl tak druhý stupeň požárního poplachu.

Na pile se ve středu pracovalo až do 17 hodin. Poté zaměstnanci standardně vypnuli hlavním jističem přívod elektrického proudu. Uvnitř objektu se nacházely stroje, nebezpečí na hasiče čekalo také v podobě olejů i benzínu. Při likvidaci požáru došlo k explozi sudu s olejem a kanystru s benzínem.

Pod katrem se nacházelo velké množství pilin, které žhnuly. Hasiči k likvidaci tohoto ohniska použili smáčedlo a pěnu. Požár se podařilo jednotkám požární ochrany dostat pod kontrolu v 21.50 hodin. Poté byla postupně dohašována skrytá ohniska požáru.

Požár zničil pilu v Morašicích
« z 3 »

Na místo se ve čtvrtek v dopoledních hodinách dostavili hasičští vyšetřovatelé i odborníci z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR Lázně Bohdaneč, aby zjistili, co požár způsobilo. Škoda byla předběžně vyčíslena na 1 800 000 Kč. Uchránit se podařilo majetek na dřevěném sile, které stálo poblíž pily, a to v hodnotě 5 000 000 Kč.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim