Ve Sportovním parku běželi za pěstouny…

Pardubice – V rámci Sportovního parku Pardubice a Veletrhu sociálních služeb se ve středu 14. srpna uskutečnila sportovně propagační akce Oblastní charity Pardubice s názvem Běh za pěstouny aneb hledáme rodiče.

Na startu 1300 metrů dlouhého benefičního závodu stálo 137 běžců, mezi kterými byli jak aktivní sportovci, tak i rodiče s dětmi či senioři, nechyběly tu dokonce maminky s kočárky a pro dobrou věc se proběhla také vedoucí sociálního odboru města Iva Bartošová a náměstek primátora Pardubic Jakub Rychtecký, který nad akcí převzal záštitu a závod startoval.

Jak uvedla Radka Siváčková, organizátorka akce a sociální pracovnice charitních Služeb pro pěstouny: „V Pardubickém kraji je v ústavní péči téměř 250 dětí, které by své dětství mohly prožít v náhradních rodinách a nikoli například v dětských domovech. Naším cílem je veřejnost s institutem pěstounství seznamovat, aktivně potenciální pěstouny vyhledávat a umožnit tak více dětem žít v normálním rodinném prostředí." Jak dodává Jakub Rychtecký: „Sebelepší ústavní péče totiž nemůže plně nahradit fungování rodiny a pěstounů na Pardubicku potřebujeme mnohem více. Jsem rád, že se i letos podařilo spojit Veletrh sociálních služeb s naším Sportovním parkem. Běh za pěstouny je výborným nápadem a bylo mi potěšením se závodu účastnit s tolika skvělými lidmi."

Na pódiu o svých zkušenostech promluvili i dlouhodobí pěstouni a práci pardubické Charity představila její ředitelka Marie Hubálková. Akce se konala za podpory dárců, individuálních dobrovolníků a s organizací přišli v rámci dne dobrovolnictví pomoci také pracovníci Pardubického kraje.

Benefiční Běh za pěstouny neměl žádné poražené, vyhráli všichni a s perníkovými medailemi  se na stupních vítězů mohl vyfotografovat každý. Výtěžek z dobrovolného startovného použije Oblastní charita Pardubice při akcích střediska Služeb pro rodiny s dětmi, například na respitní pobyty a výlety pro děti klientů či příměstský tábor a na propagaci pěstounství.

Zdroj a foto: Oblastní Charita Pardubice