Poškodil 17 zaparkovaných vozidel, dvoje dveře a napadl policistu…

Pardubice  – Kriminalisté obvinili dvacetiletého cizince, který na konci minulého týdne v ulici Rumunská v Pardubicích napadl policistu poté, co poškodit 17 zaparkovaných vozidel, dvoje dveře bytových domů a jedny balkónové u rodinného domu.

Jeho řádění v brzkých ranních hodinách neuniklo pozornosti hned několika lidem, kteří zavolali na linku 158. Při příjezdu hlídky podezřelý muž zaútočil na zasahujícího policistu, kromě poškození cizí věci, co má mít  na svědomí, má ve svých rukou obvinění z přečinu násilí proti úřední osobě, za což mu hrozí až čtyřleté vězení.

Škody postupně odhalovali policisté, denní světlo a majitelé, kteří přišli ke svým automobilům. Přesné vyčíslení škod budeme znát ve chvíli, až se k výslechu dostaví všichni poškození, nyní je odhadována na částku okolo 100tisíc korun, obviněný je stíhán na svobodě.

Co ho k poškození věcí i útoku na policistu vedlo, vysvětlit zatím nedovedl. Po zajištění totiž nadýchal 2,58 promile alkoholu. Zatímco v noci byl agresivní, po vystřízlivění se choval úplně jinak.

Zdroj a foto: Policie ČR