Policisté z Vysokého Mýta zajistili vozidlo, jehož řidič neustále porušoval zákony

Orlickoústecko – Příběh se začal odehrávat před několika dny, kdy si policisté z Vysokého Mýta všimli projíždějícího vozidla BMW. Policisty ale v té chvíli zaujal zejména řidič, kterého z minulosti dobře znali a který za volantem neměl co dělat. Ještě než se hlídka pokusila vozidlo zastavit, řidič je zpozoroval a zahnul do ulice U Staré zastávky. Tam následně z auta vystoupil a začal z místa urychleně odcházet. Zastavila ho až důrazná výzva policistů.

Následná kontrola potvrdila podezření, že se skutečně jedná o jednadvacetiletého cizince. Jeho seznámení s policií proběhlo už koncem minulého roku. Tehdy mu během silniční kontroly vyšel pozitivní test na drogy. Opětovné shledání pak nastalo koncem ledna a začátkem března. V obou těchto případech řídil vozidlo i přesto, že měl za předchozí delikt vysloven platný zákaz řízení.

Policisté proto řidiče převezli na policejní služebnu, kde mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Vzhledem k recidivě protiprávního jednání a obavy, že bude i nadále pokračovat, policisté rozhodli o zajištění vozidla a jeho odtažení na odstavné policejní parkoviště.

Policisté dnes předali spis státnímu zástupci. O následném propadnutí věci bude rozhodovat soud.

Autor: por. Mgr. Iveta Kopecká – tisková mluvčí Policie ČR
Zdroj a foto: Policie ČR