Policie se zaměřila na kontroly hmotnostních limitů vozidel

KRAJ – V Pardubickém kraji policisté ve spolupráci s kolegy z celního úřadu začátkem týdne prováděli kontrolní měření vozidel.

Dopravně bezpečnostní akce probíhala od pondělí 28. března 2022. Na vybraných místech jsme zkontrolovali celkem 74 vozidel, z nich 48 překročilo povolenou hmotnost. Na místě jsme udělili 32 blokových pokut v celkové výši 149.900,- a správním orgánům obcí oznámili 40 přestupků.

Mnozí řidiči si neuvědomují, že přetížený automobil poškozuje pozemní komunikaci a je také nebezpečný při samotném pohybu na ní. Brzdná dráha ani jízdní vlastnosti nejsou zdaleka tak spolehlivé jako při jízdě vozidlem, které hmotnostní limity splňuje.

Největším hříšníkem na Svitavsku byl polský řidič nákladního automobilu, který odmítl vážení. Kolegové mu uložili pokutu ve výši 100 000,-. Kauci 5000,- musí zaplatit též řidič slovenské dodávky, která byla přetížena po odečtení o 379 kg. Na místo přijela i veterinární správa, kvůli nevhodnému převozu potravin, nedostatečné sanitaci a čištění vozidla.

PCR-Vazeni-kamionu-3103202208
« z 11 »

Pardubičtí kolegové zjistili nejzávažnější porušení hned první den akce. Řidič užil k jízdě vozidlo přetížené o 2300 kg.  Hmotnostní limit o více jak 2 tuny překročil i řidič na Orlickoústecku. Policisté na Chrudimsku zjistili u vozidla do 3,5 tuny překročení hmotnosti o 1200 kg a u pěti vozidel nevyhovující technický stav.

Autor: por. Mgr. Nikol Zavřelová – policejní preventistka KŘ Policie ČR
Zdroj a foto: Policie ČR