Pokus o útěk hlídce netrval dlouho

Pardubice – Mladý muž, kterému krom Red Bullu s vodkou dal křídla ještě pervitin, se pokoušel uletět i strážníkům. Stalo se to poté, co měl ve dvě hodiny ráno nedorozumění se skupinou jiných hochů a strážníci se snažili přijít na to, proč se skupinka dostala do vzrušené diskuze.

Devatenáctiletý mladík ale výzvu strážníků k jejich následování ke služebnímu vozidlu pochopil přesně opačně a zrychlil ve směru přímo od hlídky. Po krátkém a neúspěšném proběhnutí byl strážníkem vrácen zpět na výchozí pozici. Vzhledem k pozitivnímu testu na omamné látky a alkohol přes dvě promile jej strážníci předali do péče záchytné stanice a po vystřízlivění mu přidali krom účtu za pobyt i účet za neuposlechnutí výzvy.

Jeden řidič na pervitinu, další pod vlivem alkoholu

Dva řidiče pod vlivem zakázaných látek zastavili o víkendu strážníci v Pardubicích. V prvním případě šlo o noční událost. Hlídka strážníků v sobotu po půlnoci zastavila na Sukově třídě osobní vozidlo, jehož řidič se dopustil dopravního přestupku. Řidič sice úspěšně prošel orientační zkouškou na alkohol, ale propadl u testu na návykové látky. Později sám strážníkům sdělil, že před jízdou užil pervitin. 25letého muže si proto k dalšímu řešení převzala hlídka Policie České republiky.
V druhém případě zastavila hlídka strážníků v neděli řidiče osobního vozu, který se na Palackého třídě také dopustil dopravního přestupku. Při vystupování z vozu strážníci z muže cítili alkohol, což potvrdila vzápětí i dechová zkouška, která ukázala přes 1,9 promile alkoholu. I v tomto případě byl pro podezření ze spáchání trestného činu řidič předán policistům. 

S rozbitým nosem pomohli strážníci i záchranáři

Ke krvácejícímu muži přivolala strážníky žena, která jej na nábřeží Závodu míru našla zraněného. Hlídka našla 78letého muže, který silně krvácel z obličeje. V pádu na obličej mu patrně krom gravitace pomohlo i naměřených 1,37 promile alkoholu v dechu. V každém případě ale strážníci muži pomohli zranění ošetřit a pro vyloučení případných následků po úrazu hlavy předali muže přivolané záchranné službě. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice