Pohádkový dědeček vyrazil autem pro rohlíky. I přes zákaz…

Pardubicko – Nejen v Pardubicích zajišťují strážníci dohled nad bezpečností v ulicích. Naše strážníky potkáte třeba v Holicích, Mikulovicích nebo Horním Jelení. Město s pohádkovým názvem se tak stalo dějištěm podobně zaměřené příhody. Vše začalo ve chvíli, kdy se naší hlídce zjevil černý vůz. V jednosměrce v protisměru.

Hlídka proto vozidlo zastavila a řidiče se na jeho omyl zeptala. A tím začalo pohádkové vyprávění, které by si poslechl i Honza jdoucí s buchtou do světa. Pro jistotu dodáváme, že buchta v pohádkách bývá maková a v uzlíčku a nevěstu si chasník většinou najde až později.

Náš 74letý řidič se také vymlouval na zavazadlo. V tom mu prý doma zůstal řidičský průkaz a náhodou i zdravotní potvrzení o způsobilosti k jízdě. Jenže se ukázalo, že je to doslova pohádkový dědeček, který hraje o čas.

Databáze je však spolehlivá jako sojka Práskačka z Podkrkonoší a strážníkům hned ukázala, že řidičský průkaz dotyčného muže už nezachrání ani živá voda, protože dávno propadl peklu. Řidič se až pod touto tíhou důkazů konečně začal přiznávat ke ztrátě zdravotní způsobilosti k řízení vozidla i k tomu, že o zákazu řídit vozidlo moc dobře ví.

Strážníkům se situaci snažil vysvětlit větou: „A jak si mám teda jinak zajet pro rohlíky?" Čertu jsme ho za to zapírání nepředali, na vyřízení jeho řízení přes zákaz postačila hlídka Policie České republiky.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice