Kraj chce pomoci Čenkovicím s odstraněním staré nádrže na naftu…

Orlickoústecko – Hejtman Martin Netolický jednal se starostou Čenkovic Josefem Dostálkem. Hlavním tématem setkání byla problematika bývalé nádrže na naftu po zemědělském družstvu v centru obce.

Ta způsobila po silných deštích problém, když z ní začala do přilehlého potoka unikat nafta. Nádrž je nyní odčerpána, ale bude nutná sanace lokality. Rozsah prací bude nyní zjišťován.

„Jedná se o de facto starou ekologickou zátěž v podobě velké přečerpávací nádrže na naftu patřící dříve k zemědělskému družstvu. Nádrž bohužel nebyla hermeticky uzavřena, a tak se po silných deštích naplnila a voda s naftou začala unikat do přilehlého potoka. Vše se podařilo zajistit a směs nafty, vody a písku byla odčerpána. Nyní je nutné zjistit rozsah kontaminace a s tím spojené sanační práce," řekl hejtman Martin Netolický. 

„Stejně jako v případech Boru u Skutče, Transporty Chrudim nebo Vitky Brněnec jsme připraveni pomoci obci se zajištěním nezbytných prací. Další konkrétní postup budeme řešit po konkretizování sanačních prací," doplnil hejtman Netolický.

Zdroj a foto: Pardubický kraj