Poctivost je pořád v kurzu. Tašku majitelce vrátili strážníci

Pardubice – Dobrá zpráva je, že poctiví lidé jsou stále mezi námi. Právě v rukou takové nálezkyně skončila zapomenutá příruční taška v prostorách fotbalového hřiště na Dolíčku. Nálezkyně tašku odnesla na služebnu v Chrudimské ulici a po nezbytném sepsání začalo pátrání.

Malá taška přes rameno naštěstí obsahovala vše důležité, co potřebovali strážníci k dohledání majitelky. V kabele byly kompletně všechny doklady, klíče od vozu i od bytu, telefon a hodinky. Hlídka se nejdříve vydala na místo nálezu, kde se od přítomných lidí dozvěděla, že paní odpovídající popisu batoh na místě hledala, ale už odešla. Další kroky tedy směřovaly do místa bydliště, ale ani tam nebyla hlídka úspěšná. Strážníci proto nechali ve dveřích vzkaz a pro jistotu ještě vyrozuměli sousedy, aby informaci předali.

Během této snahy o předání zapomenuté tašky už ale samotná majitelka rozjela svou vlastní pátrací akci a ztrátu šla oznámit na státní policii. Odtamtud policisté zavolali na její mobil, který byl v tašce. Spojení bylo navázáno a značně nervózní majitelka si mohla oddechnout, že všechno dobře dopadlo. Za pár minut už měla tašku u sebe a strážníci děkují pocitové nálezkyni i ochotným sousedům. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice