Plameny spolykaly chalupu v Lukavici…

Orlickoústecko – Sedm jednotek hasičů likvidovalo v úterý 26. března v 12.45 hodin požár chalupy v Lukavici u Žamberka.

Při příjezdu první jednotky na místo byla již celá chalupa v plamenech. Průzkumná skupina hasičů zjistila, že uvnitř objektu se nikdo nenachází. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 13.08 hodin a zcela zlikvidován byl v 14.41 hodin. Hasiči nechali povolat na místo energetika k odpojení elektrické sítě. Vodu hasiči čerpali z hydrantu. Majitelka objektu chovala poštolku a křepelku. Oba ptáky není v tuto chvíli možné nikam umístit, a tak si je převezme do péče Záchranná stanice Pasíčka.

HZS Pozar Lukavice 26032019
« z 3 »

Na místo se dostavil i vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru. Na místo požáru bude povolán i pes na vyhledávání hořlavých kapalin. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun. Po dobu zásahu byl omezen provoz na silnici II/310, a to z důvodu velkého množství hasičské techniky u požáru.

Zdroj: HZS Pardubického kraje, územní odbor Ústí nad Orlicí 


V souvislosti s požárem střechy rodinného domu v Lukavici na Žambersku žádáme řidiče všech dopravních prostředků se záznamovým zařízením, kteří projížděli Lukavicí 26.3.2019 v době od 11:45 do 12:45 hodin a mají natočen průjezd obcí, aby se obrátili na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 580 751. Za kamerové záznamy předem děkujeme.

Autor: por. Bc. Lenka Vilímková – Policie ČR
Foto: HZS Pardubického kraje a Policie ČR