Přišel na casting do Paláce Pardubice a vyhrál národní kolo Schwarzkopf Elite Model Look…

Pardubice – Martin Burian, 17letý student elektrotechnické průmyslovky, se loni přihlásil do castingu Schwarzkopf Elite Model Look (SEML), který proběhl v Paláci Pardubice. Byl velice úspěšný: vyhrál národní kolo soutěže a dostal se do celosvětového finále. I přestože Martin o svém úspěchu mluví s pokorou, klidem a rozvahou, byl to pro něj neuvěřitelný zážitek a jedinečná zkušenost. Co mu tato prestižní soutěž přinesla, jak ho změnila a co plánuje dál?

Martine, proč jste se přihlásil do soutěže Schwarzkopf Elite Model Look?

Chtěl jsem využít možnosti zúčastnit se castingu SEML už i proto, že se konal v pardubickém obchodním centru Palác Pardubice. Musím přiznat, že už když jsem byl vybrán do dalšího kola, byla to pro mě obrovská motivace, díky které jsem se odhodlal pokračovat dál.

Očekával jste vítězství v národním kole?

V národním kole jsem byl nejmladší, navíc bez větších zkušeností ve srovnání s některými finalisty. Vůbec jsem nečekal, že by mě porota mohla vybrat. Mezi kluky byla navíc velká konkurence. I přesto jsem měl obrovskou motivaci se prosadit a věřím, že mi také velmi nahrálo štěstí. Upřímně, opravdu jsem to nečekal a vítězství v národním kole pro mě bylo velkým překvapením.

Jak jste si užil světové finále soutěže, které se konalo na ostrově Tenerife?

Finále bylo opravdu perfektně zorganizované. Kromě krásného hotelu a skvělých lidí z agentury Elite jsem tu poznal spoustu nových přátel. Hodně jsem si rozuměl s finalisty z Dánska a ze Slovenska. Dodnes jsem s nimi v kontaktu přes Facebook.

Martin Burian vítěz minulého ročníku EML za Českou republiku, který se castingu účastnil právě v pardubickém obchodním centru.
« 1 z 4 »

Co jste se díky účasti v soutěži naučil?

Naučil jsem se především pracovat s lidmi, předtím jsem byl dost uzavřený a měl jsem problém komunikovat. Po účasti v soutěži cítím, jak se postupně měním z introverta na extroverta.

Co vám soutěž přinesla? A změnila váš život?

Celkově mi soutěž opravdu pomohla v osobním rozvoji. Zejména co se týče mezilidských vztahů, komunikace obecně a budování spolupráce. Než jsem prošel konkurzem, měl jsem celkem dost volného času, který jsem neuměl využít. Teď mám spoustu možností. Ať už je to focení, přehlídky, nebo jenom jednání v agentuře, je pořád co dělat. Obzvlášť focení je asi nejčastější, před časem jsem se například objevil v časopise Soffa.

Máte již domluvenou budoucí spolupráci? Co plánujete v dalších letech?

Letos jsem získal příležitost vycestovat pracovně do Singapuru, což je podle odborníků neprestižnější možnost pro začínajícího modela v Asii. Odjíždím už v červnu a budu tam přes prázdniny, celkem tedy 3 měsíce. Právě si ve škole zajišťuji vše potřebné, aby mě mohli uvolnit dříve. V Singapuru mě čeká spousta práce, už nyní vím, že i několik castingů denně. Bude to pracovně dost nabité. Doufám, že zaujmu i v tak vzdálené zemi a že mi tato zkušenost přinese další rozvoj v branži.

Děkujeme za rozhovor, Martine, pevně věříme, že budete Pardubicko ve světě modelingu reprezentovat i nadále, a přejeme mnoho úspěchů – jak pracovních, tak i v soukromém životě.

Zdroj a foto: Palác Pardubice / Double-U PR, s.r.o.

  •  
  •