Pěstí proti sklu…

Pardubice – Pod dojmem akčních filmů a větších dávek alkoholu mladí muži podléhají iluzím, že celý svět je boxovací pytel a oni nesmrtelní borci. A pak přijde realita.

V našem případě je řeč o mladém muži, který rozbil pěstí skleněnou výplň bývalého podchodu u Zelené brány. Následky se dostavily poměrně záhy. Sklo se po úderu pěstí skutečně vysypalo. Jestliže se říká, že střepy přinášejí štěstí, zde vynesly několik stehů. Hlídka strážníků chvíli poté nalezla 22letého mladého muže před nedalekým barem.

Dle množství odkapávající krve z poraněné končetiny bylo jasné, že už nyní svého nápadu lituje. Strážníci ránu ošetřili, přivolali záchrannou službu a provedli dechovou zkoušku s výsledkem 1,63 promile alkoholu v dechu. Škodu na majetku a trest za přestupek bude řešit správní orgán a do té doby se mladík naučí dělat spoustu věcí levou rukou.

Pomoc s autem a hned dvojitá

Auto nestartuje. Jedním z nejčastějších důvodů bývá životem i provozem vyčerpaná autobaterie a nejinak tomu bylo i na Pernštýnském náměstí, kde se na hlídku strážníků obrátila s žádostí o pomoc 28letá řidička.

Strážníci za pomoci startovacích kabelů vozidlo oživili, jenže se ukázala další závada. Motor běžel pouze na plné otáčky. I s tímto problémem si ale strážníci poradili. Kolega vybaven potřebnými dovednostmi po chvíli snahy závadu na vozidle na místě odstranil a řidička mohla s díky odjet.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská Policie Pardubice