Během adventu bude v Pardubicích opět vonět perník…

Pardubice – Na Advent s vůní perníku se mohou obyvatelé i návštěvníci Pardubic těšit i letos. Po úspěšném prvním ročníku této akce, kdy kavárny a cukrárny ve městě nabízely jednu perníkovou dobrotu lepší než druhou, se pořadatelé, tedy pardubické infocentrum a zdejší radnice, rozhodli pokračovat i letos.

„Chuť i vůně perníku byla loni, tedy v době plné protiepidemických opatření, velmi příjemným bonusem adventního času v Pardubicích. Registrovali jsme milé ohlasy od obyvatel města i kavárníků, že se mohli zapojit. A děkuji jim i nyní za opětovně nadšený přístup a těším se, že i letos ochutnám typickou pardubickou pochoutku v mnoha variantách," uvedl primátor města Pardubic Martin Charvát.

Nezaměnitelná vůně tohoto lahodného pečiva se letos bude linout od perníkářů, cukrářů, pekařů i kavárníků od první adventní neděle, která letos připadá na 28. listopadu. Po celý předvánoční čas tak bude možné do místních cukráren a kaváren chodit ochutnávat perníkové speciality. „Potěšilo nás, že počet zapojených kaváren letos stoupl. Každá provozovna si pro vás znovu připravila něco originálního – v nabídce nebude chybět žitný perník, perníkový cheesecake, rumové perníčky a mnoho dalších perníkových dezertů. Z nápojů určitě ochutnejte kávu a horkou čokoládu s perníkovým kořením nebo perníkovým likérem," jmenuje pořadatelka Miloslava Christová, ředitelka Turistického informačního centra Pardubice. 

Infocentrum letos spustilo nový web, kde budou označeny všechny zapojené kavárny a kde bude také možné dozvědět se něco o historii tohoto sladkého voňavého pečiva. „Všechny kavárny letos poznáte i podle označení „Advent s vůní perníku" vylepeného na vstupních dveřích provozoven. Zkuste přijmout naši výzvu a obejděte během adventu všechny „perníkové" kavárny – určitě poznáte, zač je v Pardubicích perník!" uvedla ředitelka infocentra Christová.
Věříme, že si provoněnou předvánoční atmosféru v Pardubicích užijete.

Více informací naleznete na www.ipardubice.cz nebo na www.adventsvuniperniku.cz.