Pátrání na Seči se šťastným koncem

Chrudimsko – Včera večer po půl deváté telefonoval na linku 158 oznamovatel s tím, že pohřešuje svoji 70letou manželku. Ta šla údajně z obce Seč na Chrudimsku k jejich chalupě, nicméně na tu nedorazila. Pán operačním důstojníkům uvedl, že je se ženou v telefonickém kontaktu, ale že manželka uvádí, že údajně někde spadla do rokle, je zmatená a neví přesně kde je.

Kolegové z linky 158, vzhledem k pokročilé denní době a tomu, že se mělo brzy stmívat, okamžitě zahájili pátrací akci, do které kromě policistů z několika obvodních oddělení, oddělení hlídkové služby, policistů oddělení dopravních nehod a psovodů zapojili i místní hasiče. Jeden z policistů operačního střediska, který měl výbornou místní znalost, se pokoušel se ženou spojit a zjistit, kudy přesně ze Seče šla. Nevěděli jsme, zda nemohla spadnout někde ze srázů okolo přehrady nebo někam do vody. Bohužel, vzhledem ke stavu ženy, nebylo možné blíže lokalizovat místo, kde se nachází. Policisté s hasiči si na seřadišti rozdělili úseky, které kdo bude propátrávat. Současně jsme si vyžádali lokalizaci jejího mobilního telefonu.

PCR-patrani-Sec-1407202204
« z 6 »

Štěstí nám tentokrát přálo a krátce před desátou hodinou večerní hasiči ženu našli. Na místo jsme zavolali zdravotnickou záchrannou službu, která paní ošetřila, nicméně důvod k převozu do nemocnice neshledala. Překvapením pro nás bylo, že pohřešovaná nadýchala 2,66 promile alkoholu v dechu, což zřejmě mohlo přispět i k tomu, že s ní bylo obtížné komunikovat.

V každém případě je dobře, že paní u sebe měla nabitý mobilní telefon tak, jak všem při výletech, procházkách v lese nebo jiných aktivitách v terénu policie doporučuje. Za nás si přejeme, aby každé pátrání mělo takový šťastný konec, jako tento příběh.

Autor: mjr. Ing. Markéta JANOVSKÁ – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR