Patnáctiletý syn zachránil rodičům život…

Orlickoústecko – Mladíka probudil dnes kolem jedné hodiny ranní nepříjemný zápach. Běžel se podívat co se děje, to už ale byla kuchyňská linka v plamenech.

Otce chytla mlsná, rozhodl se, že si usmaží hranolky, ale při smažení usnul v obývacím pokoji. Syn vzbudil rodiče, otec duchapřítomně začal oheň hasit a ostatní členové rodiny zatelefonovali na tísňovou linku. Na pomoc do Lichkova na Orlickoústecku k rodinnému domu přijely tři jednotky hasičů – profesionální ze stanice Králíky a dvě dobrovolné z Lichkova a Mladkova.

„Při příjezdu hasičů byla již celá rodina před domem a požár uhašen, my jsme provedli průzkum termokamerou a jedné zraněné osobě poskytli předlékařskou pomoc," sdělil velitel zásahu pprap. Jan Faltus, „bylo velké štěstí, že se jejich syn probudil včas, zachránil život sobě i rodičům."
Jednu zraněnou osobu, která utrpěla popáleniny na rukách, odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů por. Ing. Jaroslav Kubíček: „Škoda způsobená požárem je předběžně vyčíslena na 240 tisíc korun a uchráněné hodnoty činí asi 3 miliony korun. Příčina vzniku požáru je pravděpodobně nedbalost při použití elektrického spotřebiče." 

Autor: Jana Poláková – asistentka, HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje