Dodržování pitného režimu pojali někteří jedinci po svém…

Pardubice – Prosluněný a konečně letní víkend vybízel k odpočinku i k radovánkám, bohužel mezi nimi nechyběly ani ty s odérem alkoholu. A jak už to tak bývá, řada jedinců je zkrátka neustojí. Strážníci tak křísili celkem 11 osob, které gravitace nemilosrdně připoutala k zemi.

Rekordmankou víkendu se stala žena (51), která nadýchala necelé 4 promile, z kterých se jela vyspat na záchytku. V tomto zařízení také skončila dvojice, která se v parku poprala o alkohol. Tak dlouho se přetahovali o lahev, až začaly oboustranně lítat facky. Muž ale netušil, že narazil na ráznou mladou ženu, které je plnokontaktní bojový sport velmi blízký, proto od ní dostal pěstí. V přítomnosti strážníků však nikdo nic řešit nechtěl, popravdě, oba dva vyčerpaní aktéři by to už ani vzhledem ke svému stavu, nezvládli.

Radost z otevřených hospod příliš dlouho nevydržela jedenapadesátiletému muži, který se propil do stavu, že nadával hospodskému a nelíbilo se mu, když jej personál z restaurace vykázal. Celou situaci zklidnili strážníci celkem rychle, muž pochopil, že zde mu již nenalijí a odebral se domů.

Domů chtěl původně dojít i muž (71), kterého strážníci našli opřeného o plot. Muž hlídce přiznal, že vypil víc, než bylo v plánu, ale že zvládne domu dojít „po svejch". Toto prohlášení chtěl demonstrovat i názornou ukázkou, ale při prvním kroku sebou muž praštil o zem. Vzhledem k tomu, že si při pádu poranil hlavu i koleno, skončil muž v péči zdravotníků.

Zákaz řízení žena zřejmě nehodlá respektovat

Se zákony si příliš těžkou hlavu nedělá, ale co se ženě upřít nedá je vytrvalost. I přesto, že osmapadesátiletá žena ví, že je v hledáčku strážníků i policistů pro opakované porušování zákazu řízení, stejně za volant usedá.

Naposledy to bylo v sobotu a opět neunikla pozornosti strážníků. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu si víkendovou událost na místě převzala hlídka Policie ČR.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice