Pardubický kraj přispěl LDN v Rybitví na novou sanitku…

Rybitví – Radní Pardubického kraje Ladislav Valtr předal LDN v Rybitví k užívání nový sanitní vůz, který je určen na převoz pacientů.

„Doufám, že najede mnoho kilometrů a bude tak moci sloužit k plné spokojenosti našich pacientů co nejdéle," řekla ředitelka LDN V Rybitví Jana Tomšů. Krajský radní se také sešel s lékaři a zdravotním personálem.

Nový sanitní vůz je plně vybavený a pomůže s převozem pacientů do nemocnice na pravidelné kontroly a vyšetření. Zajišťovat bude i převoz domů po propuštění. „Na vozidlo za 1,2 milionů korun přispěl v plné výši kraj. Jsem rád, že budou klienti a pacienti z Rybitví převáženi v komfortu, který si zaslouží. Jedná se o starší lidi, kteří jsou mnohdy nemocní nebo imobilní. Toto vozidlo je vybaveno plošinou i lůžkem. Místo je i v něm i pro doprovod, " sdělil Ladislav Valtr, radní zodpovědná za zdravotnictví. Doposud používali v zařízení v Rybitví pouze jeden starší vůz, dříve používaný záchrannou službou, ten však na časté výjezdy nestačil. „Denně vozíme zhruba dvanáct lidí, takže vytíženost jednoho vozidla byla velká," dodala Jana Tomšů.

Sanita LDN Rybitvi
« z 4 »

„Děkuji panu radnímu, který nám naslouchá a snaží se nám pomoci. Vážím si spolupráce s Pardubickým krajem," řekla Jana Tomšů, ředitelka LDN Rybitví. Důkazem spolupráce zařízení v Rybitví a Pardubického kraje je projekt napojení na centrální pult Integrovaného záchranného systému a stavební úpravy, které zajistily vybudování chráněných  bezpečných protipožární cesty za 8 milionů. V další fázi by chtěl obdobné úpravy za zhruba 7,5 milionů korun kraj zrealizovat i v dalším objektu.

„Dalším záměrem ve společné přípravě kraje a zdejšího zdravotnického zařízení je projekt „zkvalitnění hotelových služeb". Podstatou jsou stavební úpravy umožňující snížit počet pacientů-klientů na pokojích při zachování celkové kapacity zařízení. Zlepšit by se mělo také zázemí pro zaměstnance. Jedná se o částku přesahující 20 milionů. Z hlediska financování by měl být tento projekt zařazen do příprav Rozpočtu pro rok 2019. Předpokládám, že vlastní investice by pak mohla být rozdělena do dvou let," vysvětlil Ladislav Valtr.

Radní dále v LDN v Rybitví diskutoval o problémech ve zdravotnictví a sociálních službách se zaměstnanci. Ti se zmínili právě o problémech velkých pokojů,  kde leží i šest klientů. Právě tento problém by měly plánované stavební úpravy zázemí vyřešit.

„Jsem rád, že se s vámi mohu takto pravidelně setkávat. Dobře si uvědomuji, že zdravotnictví není jen o akutní péči, ale trend klade stále větší důraz také na péči následnou. Demografický vývoj nám to jasně ukazuje. Kromě zlepšování kvality zdravotnické péče je potřeba pamatovat na potřebu navyšování sociálních lůžek. Těch je i v našem kraji bohužel nedostatek," sdělil radní zodpovědný za zdravotnictví.

K dotazům zaměstnanců LDN Rybitví pak Ladislav Valtr dále hovořil i k otázkám nedostatku zdravotních sester a rizikům neustálého navyšování platů zdravotnického personálu i k dalším současným problémům, které se týkají celé České republiky.

Zdroj a foto: Pardubický kraj