Pardubický kraj – kraj pro rodiny…

Pardubice – Podpora rodiny je jedním z důležitých bodů programového prohlášení současné krajské vlády. Na Mezinárodní den rodiny, se radní mohou za svým aktivitami pro rodiny ohlížet s čistým štítem.

„Mezi naši základní pomoc patří programové dotace na prorodinné aktivity," říká radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola. „Jen v letošním roce na ně šlo z krajského rozpočtu skoro milion korun. Podporujeme rodinná a mateřská centra, ale také aktivity na podporu náhradní rodinné péče, pomoc mladým lidem z ústavní výchovy, a podobně."

Zároveň v rámci programových dotací kraj podporuje potravinovou a materiální pomoc pro rodiny v nouzi, nebo například pomoc pro rodiny, které se ocitly v krizi a potřebují terapie, mediace nebo asistovaný kontakt.

„Rodinu chápeme v celé šíři, to znamená, že to nejsou jen rodiče a malé děti, ale také senioři a kontakty mezi generacemi. Zároveň připravujeme Den pěstounství jako ocenění lidem, kteří do své péče přijali děti, které nemohou vyrůstat ve své biologické rodině," dodává Pavel Šotola.

Kraj se aktivně zapojil také do projektu Ministerstva práce a sociálních věcí na prorodinnou politiku a připravuje koncepci rodinné politiky pro další roky.

Zdroj a foto: Pardubický kraj