Pardubice na bruslích se vracejí do ulic města

Pardubice – Milovníci kolečkových bruslí se mohou začít radovat. Tradiční akce Pardubice na bruslích, kterou přerušil koronavirus a dopravní situace spojená s uzavírkou nadjezdu Kyjevská, se konečně vrací. Organizátoři pro letošní ročník slibují celkem tři vyjížďky, ta první se uskuteční v neděli 19. června a doplněna bude o speciální program.

„Pro účastníky jsme v rámci první letošní vyjížďky na bruslích připravili kromě samotné trasy po městě také doprovodný program. S jeho obsahem nám pomohla zejména společnost Decathlon, která bude mít na parkovišti u hokejové arény rozestavěno hned několik stanovišť. Na jednom z nich budou moci zájemci využít možnost nechat si zkontrolovat své brusle a případně si je nechat rovnou seřídit, další stanoviště budou sloužit jako herní zóny s řadou aktivit, včetně slalomu na kolečkových bruslích, střelby z luku, člunkového závodu na bruslích, jízdy na in-linech s kelímkem naplněným vodou v ruce a složení přístřešku na čas. Pro ty nejlepší z nejmenších účastníků bude mít společnost Decathlon navíc přichystány drobné odměny," popisuje blížící se červnovou vyjížďku Lukáš Dvořák z odboru sportu pardubického magistrátu.

Další výhry mohou účastníci získat díky hrací kartě v soutěži, kterou pro ně přichystal Magistrát města Pardubic. „Soutěžní kartu rozdáme zájemcům v rámci první vyjížďky přímo na parkovišti u arény. Stačí ji vyplnit a na každé ze tří projížděk získat potřebnou samolepku za účast. Kdo nasbírá všechny tři samolepky a kartu organizátorům na poslední vyjížďce odevzdá, bude zařazen do slosování o ceny v podobě poukazů na nákup sportovního vybavení či dárkových předmětů města," dodává Dvořák a zmiňuje, že kartu si budou zájemci moci vyzvednout pouze na první projížďce. Ta je naplánovaná na neděli 19. června od 14 hodin z parkoviště u hokejové arény s tím, že doprovodný program zahrnující nejen herní zóny, ale i možnost zakoupit si občerstvení, startuje ve 13 hodin a potrvá do 16. hodiny. Druhá, tentokrát večerní vyjížďka se uskuteční v rámci Sportovního parku Pardubice v neděli 7. srpna od 20:30 hodin se startem opět u hokejové arény, odkud se bude vyjíždět také v neděli 4. září, na kdy jsou naplánovány poslední letošní Pardubice na bruslích se startem ve 14 hodin.

Autor: Iveta Koubková
Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic