Děti polapilo auto. Strážníci byli blízko a zámečníci rychlíci

Pardubice – Stane se to, ani nevíte jak. Jako jedné mamince z Pardubic, která svoje dvě dítka v úterý odpoledne připravovala na cestu autem na výlet.

Staršího tříletého chlapečka upoutala do sedačky a šla se věnovat bezpečnému upoutání druhého sourozence, teprve rok a půl starého. Snaha byla úspěšná a pak se to jedním zavřením dveří celé zkomplikovalo. Dveře cvakly a auto se zamklo. Pochopitelně s klíčem uvnitř.

Starší z dětí si totiž před uvázáním do sedačky hrál s klíčkem od vozu, kterému tím dal povel zamknout, což auto poslušně učinilo. Teď však už byl klíček z jeho dosahu a náhradní nikde. Když se dějí věci zlé, musí se to dobrými vyvažovat. Shodou okolností jela v tu chvíli kolem i hlídka strážníků.

Strážníci takovou prekérní situaci znají a tak hned zkusili pomoci dveřím domluvit s pomocí drátu. Jenže auto se nedalo a teplota karoserie na sluníčku pomalu začala stoupat. Nebylo nač čekat a hlídka se raději obrátila na profesionální zámečníky. Ti také na nic nečekali a hned přispěchali na místo.

Děti polapilo auto. Strážníci byli blízko a zámečníci rychlíci
« z 4 »

Tvrdohlavé auto vzdorovalo z obou stran ještě několik minut, ale nakonec zámek bez poškození cvaknul, světla blikla a dveře se konečně mohly otevřít. Strážníci pomohli mamince vyndat děti na čerstvý vzduchu a pro zmírnění špatné nálady také hned předali plyšové koníky, které právě pro takové případy vozíme v autech.

Poděkování na tomto místě patří i panu zámečníku Fikeisovi, který odemčení vozidla provedl zdarma, protože tady šlo o děti.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice