Pardubice během léta investují do škol přes 70 milionů

Pardubice – Jedna z největších prázdninových investičních akcí v pardubických školách začne během příštího týdne v Základní škole Závodu míru. Ve škole pro 600 žáků začne rekonstrukce školní jídelny a gastroprovozu. Město do ní investuje více než 34 milionů korun. Dalších 39,5 milionů během prázdnin vydá za opravy v dalších školách. Celkem tak během léta město Pardubice investuje do oprav svých školních budov téměř 74 miliony korun.

„Prázdninové opravy škol plánujeme pravidelně každý rok a každoročně do nich investujeme desítky milionů korun. Snažíme se stihnout co největší část oprav v době, kdy ve školách nejsou děti, ale ne vždy je to možné," řekl primátor Pardubic Martin Charvát. „Právě rozsáhlá rekonstrukce školní kuchyně je akcí, která se za dva měsíce stihnout nedá. Navíc jsme museli opakovat výběrové řízení na dodavatele, v prvním kole se nám nepřihlásil žádný zájemce," dodal primátor.

Modernizaci stravovacího zařízení zajistí dva dodavatelé. Stavebně firma Marhold, vybavením pak společnost MULTI CZ. Rekonstrukce přijde celklem na 34,4 milionu korun a potrvá zhruba půl roku. „Stravování žáků bude zajištěno náhradním způsobem. V jedné tělocvičně bude zřízena provizorní jídelna, obědy se budou vozit z Univerzity Pardubice," řekl náměstek primátora zodpovědný za školství Jakub Rychtecký s dodatkem, že právě školní tělocvičny na ZŠ Závodu míru procházejí o prázdninách opravami parket a přijdou město na více než 2,5 milionu korun.

V Pardubicích letos o prázdninách probíhají opravy v pěti základních a sedmi mateřských školách. Z velké části se jedná o rekonstrukce rozvodů, zejména elektřiny. Město zřizuje 18 základních a 31 mateřských škol a investice do nich prakticky nekončí. Každoročně představují vyšší desítky milionů. Například do zateplení většiny svých školských budov město v minulosti investovalo zhruba půl miliardy korun a nyní řeší postupně další opravy, rekonstrukce školních kuchyní či školních hřišť nevyjímaje.

Autor: Nataša Hradní
Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic