Čtvrtek ve znamení alkoholu. Pil kde kdo, bohužel i řidič

Pardubice – Čtvrteční svodka se začala plnit hned 13 minut po půlnoci, a to oznámeními na rušení nočního klidu. Právě, když se strážníci vraceli od další události a kontrolovali klid v ulicích, zaujalo je vozidlo, jehož řidič nerespektoval zákaz vjezdu.

Hlídka se za vozem vydala a ze stylu jízdy pojala podezření, že řidič bude nejspíš pod vlivem alkoholu nebo návykové látky. Auto neustále přejíždělo středovou čáru a po vozovce jelo cik cak, strážníci jeho jízdu ukončili v Husově ulici. Šestadvacetiletý cizinec za volantem byl vyzván k dechové zkoušce. Podle předpokladů skončila s pozitivním výsledkem, a to 2,27 promile. S podezřením na spáchání trestného činu byl muž předán státní policii.  

Tím ale alkoholické rodeo nekončilo. Během dne  vyjížděli strážníci k dalším čtyřem osobám, které pily víc, než byly schopné rozchodit. V jednom případě to platilo doslova. Pětadvacetiletého bezvládně ležícího muže objevil kolemjdoucí a vyrozuměl strážníky. Hlídka na místě zjistila, že v tomto případě se jedná o silnou intoxikaci, proto muže předali do péče záchranářů. 

Další výtečník měl v dechu 2,85 promile a na rozdíl od předchozího případu, se dokázal  udržet na nohou, dokonce i aktivně chodil. Nekontrolovatelně vstupoval do vozovky, a protože tímto počínáním ohrožoval nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu, jel vystřízlivět na záchytku. 

Opřený o kolo a stylem jeden krok vpřed a dva zpět si to šněroval ulicí třiatřicetiletý muž. Jeho velmi nejistá chůze vyvolala obavy kolemjdoucího, který zavolal na tísňovou linku. Dohledat muže v cyklistickém dresu, kterého podpírá jeho kolo, nebyl pro hlídku problém. Navíc, s ohledem na výše popsaný styl chůze bylo zřejmé, že od oznámení do příjezdu příliš daleko nedošel. I přes svůj přechodný hendikep byl muž schopen komunikovat a se strážníky se domluvil, že si ho v místě vyzvedne manželka. Jestli to bylo moudré rozhodnutí, zřejmě zjistí, až po vystřízlivění. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice