Pádem z eskalátoru si muž rozbil hlavu

Pardubice – Jak hodně bolestivá umí být přitažlivost zemská, zjistil na vlastní kůži muž (45), který spadl z eskalátorů v nádražní hale a rozbil si hlavu. Jeho velmi nejisté chůze i následného pádu si všimla ostraha nádraží i náhodný kolemjdoucí, kteří okamžitě přispěchali na pomoc.

Shodou náhod byla v místě incidentu i přítomná hlídka strážníků, která prováděla preventivní kontrolu v hale. Pracovník ostrahy strážníkům rychle řekl, co se stalo a mezitím druhý pomáhající muž zavolal záchranku. Do jejího příjezdu strážníci zajistili muži první pomoc. Zastavili krvácení, na tržné rány přiložili sterilní obvazy a po celou dobu kontrolovali životní funkce zraněného.

Nakonec ještě strážníci pro jistotu asistovali při ošetření záchranářům, protože muž byl silně opilý. V tomto případě pomyslné opilecké štěstí nezafungovalo. Sice si muž pád nepamatuje, ale hlava ho bude bolet pěkně dlouho. 

Ztracený cestující prosil strážníky, ať ho najdou

Utahaní z práce nasednete do autobusu. Teplo, tma,  klid i monotónní zvuk vás ukolébá. Pak už nevíte nic, jen to, že se probudíte v zamčeném autobusu a netušíte, kde jste. Přesně takový zoufalý telefonát obdrželi strážníci. Pomocí tísňové linky 112 se podařilo lokalizovat mobil ztraceného cestujícího a tím bezpečně určit, že se nachází na odstavném parkovišti ve Fáblovce. Strážníci našli autobus i s nedobrovolně uvězněným cestujícím.

Na řadu přišla série telefonátů. Nejprve ten dopravci, kde strážníci zjistili, že byl autobus zapůjčen jako náhradní autobusová doprava. Další hovor tedy směřoval na odpovědnou osobu, která přijela pasažéra vysvobodit. Konec dobrý, všechno dobré. Pro tentokrát to byla malá zajížďka.  Usnout v mezinárodním rychlíku a probudit se ve stanici Budapest-Keleti pályaudvar by byl daleko větší adrenalin. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice