Opravit závady a obnovit dodávky tepla se podařilo v krátkém čase

Pardubicko – V brzkých ranních hodinách ve čtvrtek 19. ledna objevili technici EOP netěsnosti na hlavních napaječích do Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi. Tyto poruchy byly bohužel spojeny s dočasným odstavením celé soustavy.

Po stabilizaci sítě a obnovení tlaku v soustavě byly, díky uvedení záložních zdrojů do provozu, obnoveny dodávky tepla do Hradce Králové, východní části Pardubic, Lázní Bohdaneč a Chrudimi. Netěsnost na napaječi vedoucím do Pardubic byla opravena kolem 19. hodiny. Po dokončení této opravy mohlo dojít k napouštění opravované části pardubického napaječe a postupnému návratu dodávek tepelné energie na sídliště Dubina a Dukla, posledních částí  města bez tepla.

Během čtvrteční noci a nad pátečním ránem byla již celá soustava napojena zpět na provoz z elektrárny. Záložní zdroje byly postupně během pátečního dopoledne odpojeny a dodávky tepla převzala zpět pouze hlavní výměníková stanice v elektrárně. Aktuálně jsou všechna naše odběrná místa již na standardních parametrech v dodávkách tepla i teplé vody.

Snahou celého týmu, který pracoval na opravách a zajišťoval provoz v této mimořádné situaci, bylo v co nejrychlejším čase odstranit závady a obnovit dodávky tepelné energie. Tato událost ukázala, že naši lidé společně se všemi dodavateli, umí v krátkém čase zmírnit nepohodlí spojené s přerušením dodávek tepla našim odběratelům na minimum. Za což všem patří velké poděkování.

Hlavní prioritou, po odhalení netěsností, bylo provedení jejich oprav s rychlým zajištěním dodávek tepla našim odběratelům. Příčiny vzniku začíná naše společnost detailně zkoumat. Dle vyhodnocení výsledků od speciální poruchové komise a bližší diagnostiky incidentu budeme činit další potřebné kroky.

Děkujeme všem našim odběratelům za trpělivost a pochopení. 

Zdroj a ilustrační foto: EOP Distribuce, a.s., Elektrárny Opatovice, a.s.