Stařence o holi ukradl peněženku. Předtím ji nabízel parfémy

Pardubice – Za bílého dne okradl zloděj v Pardubicích 86letou stařenku. Vytrhl ji peněženku s větším finančním obnosem. K tomuto nechutnému činu došlo ve čtvrtek v Pardubicích.

Ke starší ženě pohybující se o francouzské holi přistoupil muž, který ji za dvě stě korun nabídl lahvičku parfému. Ženu přesvědčil k nákupu, a zatímco se chystala platit, muž ji vytrhl peněženku a dal se na útěk. S tímto zážitkem se obrátila na služebnu městské policie. Strážníci sice ihned prověřili okolí místa činu, ale podezřelé muže už nenašli. Ženu jsme proto doprovodili na služebnu Policie České republiky, která se případem již zabývá. 

  • Chceme obyvatele Pardubic důrazně varovat před tímto způsobem krádeže a zároveň vyzvat případné další oběti krádeže v podobném stylu, aby se přihlásili policistům. 
  • Pouliční prodej zboží mimo schválená tržiště v Pardubicích zakazuje vyhláška města. Prodej zboží na ulici, nebo přímo u dveří ve vašem domě bez předchozího objednání je zakázán.
  • Jste-li svědky podobných nabídek, oznamte toto jednání ihned strážníkům nebo policistům, nečekejte.
  • Vyhněte se situacím, kdy u sebe nosíte větší finanční částky a rozhodně neukazujte na ulici neznámému člověku obsah peněženky.
  • A určitě promluvte o tomto varování i se staršími členy vaší rodiny a připomeňte jim zásady bezpečnosti. 

Předčasné prezidentské volby v baru

Dva muži se v Pardubicích pustili do předčasných prezidentských voleb. Chvíli po půlnoci proto vyjížděli strážníci k počínající strkanici v baru. Hlídka oba pevně rozhodnuté voliče ubezpečila, že svůj názor na budoucí hlavu státu nejlépe vyjádří u voleb a že volební pátek je až ten příští pátek.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice